Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

Web sitenize ve ürünlerinize trafik çekin

Web sitenize ve ürünlerinize trafik çekin

Instagram biyografinizdeki bağlantılar

Sizin Instagram biyo tek yer tıklanabilir bir bağlantı eklemek ve birçok marka hala bu yaklaşımı kullanır kez oldu. Neyse ki, işi halletmek için iki temel dönüştürme ilkesini uygulayabilirsiniz: karşılanabilirlik ve harekete geçirici mesaj (CTA).

Affordance , kullanıcıya dikkatlerinin nerede olması gerektiğini ve hangi eylemi gerçekleştirebileceklerini belirten duyusal bir sinyal sağlar. Kitlenize biyografinizdeki bağlantıyı kontrol etmelerini söylemenin ötesinde, kendi hesabınızdan (@yourhandle) bahsetmeyi veya Hikayenizin sol üst köşesindeki avatarınızı işaret etmek için bir ok kullanmayı düşünün; her ikisi de biyografinize götürür.

Bir CTA, kitlenizin yapmasını istediğiniz şey için doğrudan bir talimattır. Açık bir CTA olmadan, hedef kitlenizin varsayılan eylemi büyük olasılıkla bir sonraki gönderiye kaydırmaya devam etmek olacaktır. Standart olarak, ister Instagram başlıklarınızda  ister hikayelerinizde olsun, her zaman bir CTA eklemeye çalışmalısınız . İşte kullanabileceğiniz birkaç CTA örneği:

  • #yourcampaign’de daha fazla fotoğrafa göz atın
  • Bu ürünü almak için yukarı kaydırın
  • %XX indirimden yararlanmak için şimdi dokunun

Instagram Hikayelerindeki Bağlantılar

Ayrıca Instagram Story gönderilerinize bağlantılar ekleyerek kullanıcıları ana sayfanıza, blogunuza, ürün sayfalarınıza veya istediğiniz yere yönlendirebilirsiniz.

Hedef kitlenizi sayfa satın almaya yönlendiren tıklanabilir gönderiler oluşturmak için Instagram Stories’de alışverişten de yararlanabilirsiniz. Hikayenizdeki ürünleri sergilemek için ürün çıkartmalarını kullanın. Hedef kitleniz daha fazla bilgi edinmek ve satın alma işlemi yapmak için dokunabilir.

Instagram ayrıca yakın zamanda alışverişi Keşfet sekmesine dahil etmeyi planladığını duyurdu. Keşfet sekmesi, Instagram kullanıcılarının ilgi alanlarına, hashtag’lerine ve uygulama içi davranışlarına uyacak şekilde küratörlüğünde yeni içerik ve hesaplar keşfetmek için gittikleri yerdir. Bu, ürünlerinizi hesabınızı takip etmeyen kitlelerin önüne çıkarabilir.

Kitlenizin dikkatini yalnızca kısa anlar için çektiğinizi unutmayın, bu nedenle belirli bir eylemde bulunmalarını istediğinizde doğrudan olun.

 

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...