Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

Şu Anda Instagram’daki En İyi 30 Marka

İşte hepimizin hemfikir olabileceği bir şey:

Instagram güçlü bir satış makinesine dönüştü ve çoğu pazarlama uzmanı, etkileşimi ve dönüşümü hızlandırmak için hangi içerik stratejisini seçecekleri konusunda bir soruyla boğuşuyor.

Sorun şu ki rekabet çılgınca :

 • Bugün Instagram’da yaklaşık 25 milyon işletme var.
 • İki milyondan fazla reklamveren, iş sonuçlarını yönlendirmek için platformu kullanıyor.
 • %90’ı oradaki işletme sayfalarını takip eden bir milyardan fazla Instagram kullanıcısıyla, onlarla etkileşim kurmak ve satış yapmak neredeyse imkansız hale geliyor.

Bunu akılda tutarak, Instagram hedef kitlesine ulaşmak, etkileşim kurmak ve markanızı seçmeye ikna etmek için süper yaratıcı ve uzak görüşlü olmak önemlidir. Ayrıca Instagram’daki en iyi markalardan ilham almak ve onlardan bir şeyler öğrenmek ve onlar için işe yarayan içerik stratejilerini uygulamaya çalışmak istemeniz de mantıklıdır.

Instagram ilhamınız için en iyi 15 markadan daha önce bahsetmiştik . Ama şimdi diğer ağır sıkletleri de gemiye getirmenin zamanı geldi: İşte altı niş boyunca Instagram’da onu öldüren en iyi 30 marka. Bunları inceleyin, motive olun, benzer çalışma stratejilerini uygulayın ve sonuçları analiz etmeye hazır olun.

İçindekiler:

 1. Instagram hesaplarını pazarlama
 2. Instagram hesapları tasarlayın
 3. Instagram’daki gıda markaları
 4. Instagram’daki fitness markaları
 5. Instagram’da seyahat markaları
 6. Instagram’daki güzellik ve moda markaları

En iyi pazarlama Instagram hesapları

Shopify

Takipçiler: 497.3k

 

Shopify, herkesin bir çevrimiçi mağaza başlatmasına, yönetmesine ve pazarlamasına izin veren bir e-ticaret platformudur. Teknede 1,7 milyondan fazla müşteri ve Shopify uygulama mağazasında 6000’e yakın uygulama ile bu, aynı zamanda bu alandaki en büyük ve en özelleştirilebilir platformdur.

Yaklaşık 500 bin takipçisi ile Instagram’daki en iyi markalar arasında yer alıyorlar. Yaptıkları şey, müşterilerinin fotoğraflarını ve kişisel hikayelerini yayınlamak, sorular sorarak sohbeti teşvik etmek ve “nasıl” ve “neden” motive edici yaşam tüyoları içeren video içeriği paylaşmak.

Burada öğrenilecek stratejiler:

 1. Kitlenizin acı noktalarını bilin ve içeriğinizde onlara hitap edin.
 2. Kullanıcıların ilgisini çekmek için Instagram altyazılarında anlatı ve açıklayıcı yazma (hikaye anlatımı) tekniklerini kullanın.
 3. Uygun olduğunda yaratıcı ve iyi tasarlanmış video içeriği yayınlayın

İngiliz + Ortak

Takipçiler: 302k

 

Brit + Co, kendilerini zanaat, kendin yap içeriği ve yaratıcı olan her şeyde lider olarak konumlandıran bir Amerikan dijital medya şirketidir. Instagram’da 300 binden fazla takipçiyle, hedef kitlelerine başarılı bir şekilde ulaştıkları açık. Ne kadar eğlenceli, renkli ve modaya uygun içerikler ürettiklerini görmek için özet akışlarına hızlıca bakmanız yeterli.

Instagram hesaplarından neler öğrenebilirsin:

 1. Renk paletleri önemlidir. İçeriğinizi yayınlarken marka renklerini seçmeniz ve bunlarla tutarlı olmanız gerekir.
 2. Yan yana görüntülerinizin hep birlikte estetik açıdan hoş görünmesi için içeriği önceden planlayın ve tasarlayın.
 3. Yapışkan notlar, alıntılar vb. Gibi metin resimlerini kullanmayı deneyin. Bu tür içerikler ve Twitter’dan alıntılar yayınlamak, bu yılın en önemli Instagram içerik trendlerinden biridir .

Kocaman

Takipçiler: 105.2k

 

New York’tan bir dijital ajans olan Huge Inc., dijital pazarlama , tasarım ve strateji ile ilgilidir. Bugün için 105 bin Instagram takipçisine sahipler ve bu sayı, yayınlarında paylaştıkları çekici içerik sayesinde sürekli artıyor.

Ne yayınlıyorlar? Her şey yüksek kaliteli görsel içerik, grafik tasarım ilhamı ve günlük ofis tuhaflıklarıyla ilgili komik resimler ve başlıklar hakkında.

Onlardan ne öğrenilir:

 • Özgünlük anahtardır: Kullanıcılara markanızın gerçek olduğunu ve perdelerin arkasında gerçek insanlar olduğunu gösterin.

Anne Londra

Takipçiler: 75.4k

 

Bu markanın Instagram özet akışına baktığınızda kim olduklarını hemen anlıyorsunuz. İçeriğe benzersiz yaklaşımları sayesinde Mother London, Instagram’da onu öldüren diğer markaların ekibine hızla katıldı. Projelerini ve diğer yaratıcıların tasarım perspektiflerini sergileyen bağımsız yaratıcı ajans ağıdır.

Öğrenilecek dersler:

 • Paylaşmak önemsemektir. Instagram sayfanıza daha geniş bir kitle çekmek için mümkün olduğunda ortaklarınızı etiketleyin ve tanıtın.
 • Instagram yayınınızı tasarlamanın yaratıcı bir yolunu düşünün . Dikkat çeker ve hesabınıza ilgi uyandırır.

MOE Assist

Takipçiler: 19k

 

Bu, listedeki en küçük markadır, ancak onları Instagram’da daha büyük rakiplerinden daha az yaratıcı yapmaz. Küçük bir işletmeniz varsa, ilham almak ve bazı yaratıcı içerik fikirlerini “çalmak” için lütfen bu hesaba dikkat edin.

MOE Assist, etkileyicilerin projelerini ve ortaklıklarını yönetmeleri için bir proje yönetim aracıdır. Instagram’da yaklaşık 20 bin takipçisi olan marka, ilham verici alıntılar içeren metin görüntüleri, müşterileriyle yaptığı toplantıların fotoğrafları ve Instagram kullanıcılarının dikkatini çeken serbest el çizimleri yayınlıyor.

Burada öğrenilmesi gerekenler:

 • Kitlenizle konuşun ve onlardan geri bildirim isteyin.
 • En son trendlere göre ve özellikle Instagram sayfanız için tasarlanmış özgün içerikler yayınlayın .

Instagram’daki en iyi tasarım markaları

Etsy

Takipçiler: 2.2 milyon

 

Etsy, el yapımı ve eski ürünler satan bir markadır, bu nedenle Instagram hesaplarının yaratıcı, bağımsız tasarımcıların çalışmalarını sergilemesinin nedeni budur. 2,2 milyon takipçisi olan marka, içerik stratejisini kullanıcılarda özgünlük ve sıcaklık hissi uyandırmaya odaklıyor.

Burada herhangi bir ipucu var mı?

 • Renk psikolojisini düşünün: Marka karakterinizi ve mesajınızı iletecek bir palete odaklanın.
 • Duyguları uyandırmak için görsel ve metin içeriğini birleştirin.

Batı Karaağaç

Takipçiler: 2.2 milyon

 

Bu mobilya markası, müşterilerin “stili modern tasarımla ifade etmelerine” yardımcı oluyor. Instagram’da 2.2 milyon aktif takipçisi ile bunu doğru yapıyorlar gibi görünüyor, katılıyor musunuz? Yayınları, parlak ve yüksek kaliteli görüntüler, UGC ve kullanıcıları ev tasarımı hakkında soru sormaya teşvik eden faydalı nasıl yapılır gönderileriyle doludur.

Peki, bu adamlardan ne öğrenmeli:

 • Yalnızca yüksek kaliteli görüntüler yayınlayın.
 • Takipçilerden UGC’yi isteyin ve bunu etiketler ve açıklamalarla paylaşın.
 • Instagram Hikayelerinden en iyi şekilde yararlanın : nasıl yapılır videoları, yukarı kaydırma bağlantıları, karmaşık konular için dikey videolar vb. Ayrıca, Hikayeleriniz için markalı kapaklar oluşturduğunuzdan emin olun.

IKEA

Takipçi: 2.1 milyon

 

Elinizi kaldırın, bu İsveçli mobilya şirketini hiç duymamış olanlar! Instagram hesapları ürünleri gösterir, kullanıcılara bunları nasıl birleştireceklerini öğretir ve takipçileri IKEA’nın fotoğraflarını alışverişe davet ederek beğendikleri ürünü nereden satın alabileceklerini bildirir.

Instagram biyografilerindeki bağlantı, her biri web sitesindeki ürün sayfasına bağlantı veren tüm Instagram fotoğraflarının bulunduğu bir açılış sayfasına götürür. İzleyicilere, resimlerdeki ürünü tam olarak nereden satın alabileceklerini bilmeleri için bir seçenek vererek markanın satın alma sürecini kolaylaştırmasına olanak tanır: Resme tıklarlar ve aramaya gerek kalmadan doğrudan ilgili web sitesi sayfasına giderler!

Burada “çalmak” için stratejiler var mı?

 • Instagram biyografinizdeki bağlantılarla yaratıcı olun ve size bu konuda yardımcı olması için ilgili sosyal medya araçlarını kullanın. Curalate, Linktree veya Leadpages gibi araçlar, IKEA’nın hilesini tekrarlamanıza veya biyografinize yalnızca bir tane değil, birkaç bağlantı eklemenize yardımcı olabilir.

Farrow & Top

Takipçiler: 885.2k

 

Bu marka, çevre dostu tasarımı teşvik ederek izleyicileri evlerde güvenli boyalar ve el yapımı duvar kağıtları kullanmaya teşvik ediyor. Instagram takipçilerinin sayısı hızla artıyor, bu da sosyal medya pazarlaması için doğru stratejiyi seçtiklerini gösteriyor . Okuyucuların evde uygulaması için kullanıcı tarafından oluşturulan yüksek kaliteli içerik yayınlar, tasarım püf noktalarını paylaşırlar.

Onlardan ne öğrenilir:

 • Müşterilerinizin sıkıntılı noktalarını kapsayan konular etrafında içerik oluşturun.
 • Takipçileri UGC üretmeye teşvik edin ve bulmanızı kolaylaştırmak için bunları etiketlerle yayınlayın.
 • Kitlenizin gerçek hayatta uygulaması için ipuçları ve tüyolarla faydalı içeriği paylaşın.

1.dibler

Takipçiler: 571.2k

 

Şık mobilya ve iç tasarımla ilgili her şeyin markasıdır. IKEA ve Etsy’nin yanı sıra, takipçileri “beslemeyi satın almaya” davet ediyor ve Instagram biyografisinde web sitelerine bağlantı vermiyorlar. Feed’i tasarlamak için kullandıkları bir başka yaratıcı numara da, fotoğrafları renkli olarak yayınlamaları ve sayfada gökkuşağı efekti oluşturmalarıdır.

Burada izlenecek ipuçları:

 • Ürünlerinizi öne çıkarın, ancak Instagram’daki doğrudan tanıtımına odaklanmayın.
 • Tek bir gönderide hikayeler anlatmak için resim karuselleri yayınlayın.

Instagram’daki en iyi gıda markaları

Wendy’nin

Takipçiler: 1 milyon

 

En iyi Instagram markalarının kaç listesini kontrol ederseniz edin, çoğunda Wendy’s bulacaksınız. Feed’deki eğlenceli içeriği ve yaratıcı yemek düzenleri için bu sayfayı bir milyon kullanıcı takip ediyor. Marka trendlere ve deneylere açık, bu nedenle hesaplarında renk, esprili metinler ve yemek sanatını vurguluyor.

Burada “çalabileceğiniz” bir şey var mı?

 • İçeriğinize mizah ekleyin, ancak nişinizle alakalı kalın.
 • Ürününüzü alışılmadık şekillerde konumlandırmayı deneyin: sanat yaratın, videolara dahil edin, vb. Başka bir deyişle, kutunun dışında düşünün.
 • Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği, yayındaki yorumlarınızla paylaşın. Örneğin, markanızdan bahseden Twitter alıntıları gönderin.

Ben & Jerry’s

Takipçiler: 945.6k

 

Wendy’s’in yanı sıra Ben & Jerry’s Instagram hesaplarında eğlenceli içeriklere odaklanıyor. Komik başlıklar, ürünler için akıllı isimler, olağanüstü manzarada dondurmalarının yaratıcı görüntüleri – tüm bunlar kullanıcıları şaşırtmaya ve daha fazlasını istemeye teşvik etmeye çalışıyor.

Instagram’daki bu gıda markasından öğrenilmesi gerekenler:

 • Dikkat çekici görseller üretip yayınladığınızdan emin olun.
 • Kısa başlıklar yazmayı seçerseniz, onları esprili ve yerinde yapın. 

SHACK SHACK

Takipçiler: 693.2k

 

Bu marka, kısa ama eğlenceli ve vurucu başlıklarla Instagram’da onu öldürüyor. Yaklaşık 700 bin takipçisi ile, kullanıcılar tarafından oluşturulan tonlarca resim yayınlayarak, müşterileri, sayfada öne çıkmak için fotoğraflarını Instagram’da paylaşmaya teşvik ediyor. SHAKE SHACK’in hesabını daha şirin ve daha ilgi çekici yapan şey… yavrular.

Onlardan ne öğrenilir:

 • Güçlü bir görsel marka kimliği oluşturun.
 • Hedef kitlenizin yaşam tarzı önceliklerini analiz edin ve bunları pazarlama stratejinize dahil edin .

Matt Adlard

Takipçiler: 635.1k

 

Tamam, işte Instagram’da başarılı bir kişisel marka örneği. Matt Adlard, güzel tatlılar yaratan ve kreasyonlarının videolarını 635 bin takipçiyle paylaşan bir fırın fenomeni. Instagram Stories’den en iyi şekilde yararlanan Matt, kullanıcıların evde deneyebilecekleri tariflerle yemek oluşturma sürecini belgeliyor.

Uyguladığı diğer bir içerik stratejisi hikaye anlatımıdır. Instagram altyazıları genellikle uzun biçimlidir, hem başarı hem de başarısızlıklarla ilgili bazı kişisel hikayeler anlatır ve hayat dersleri alır.

Matt’ten öğrenecek bir şey var mı?

 • Sahne arkası görünümünüzü paylaşın. Hedef kitlenizle bağlantı kurmak ve markanızı insancıllaştırmak için açık fikirli ve dürüst olun.
 • Instagram altyazılarında hikaye anlatımı tekniklerini kullanın. Uygun olduğunda, müşterilerinizi hikayelerinizin kahramanı yapın.

Halo Top Avustralya

Takipçiler: 62.7k

 

Bu Avustralyalı vegan tatlı markası, 63 bin ilgili takipçiden oluşan bir topluluğa dönüştü ve görünüşe göre burada durmayacaklar. Hesapları, görsel olarak hoş fotoğraf tasarımı, renkler, dokular ve şekillerle oynama ve kullanıcıları beğenmeye ve yorum yapmaya motive eden kısa ama etkileyici altyazılar yazmakla ilgili.

Instagram görsellerini planlama ve oluşturma konusunda büyük bir iş çıkardıkları açık. Tüm bunlar, güçlü bir marka kimliği oluşturmak ve güzel ve “nefis” içerik için Instagram’a gelen kullanıcıların ilgisini çekmek için çalışıyor.

Alınacak içerik ipuçları:

 • İçerik kalitesine odaklanın.
 • Instagram içeriğinizi planlayın ve yayınladıktan sonra nasıl görüneceğini analiz etmek için özet akışınızı önizleyin.
 • Niş bir kitleyi çekmek için logolar , renk şemaları, sloganlar vb. ile güçlü görsel sunum kullanın .

 

Sosyal medyayı önceden planlayın ve programlayın.

 Video, galeri, resim ve yalnızca metin gönderileri

 Takvim, besleme ve ızgara önizlemesi

 Instagram, Facebook ve Twitter

YAYINLARINIZI PLANLAMAYA ŞİMDİ BAŞLAYIN 

 

Instagram’daki en iyi fitness markaları

Yeni denge

Takipçiler: 5.2 milyon

 

“Instagram’da en çok takipçisi olan marka hangisi” diye sorarsanız, zaferin ayasını Nike tutuyor. Instagram’daki en iyi markaların her listesinde var ve bunun hakkında zaten yazdık. Öyleyse bu nişteki diğer başarılı arkadaşlara odaklanalım: New Balance, en iyi fitness markalarında ikinci sırada yer alıyor ve takipçilerin aktif kalması ve kazanmaya motive olması için ilham verici içerikler paylaşıyor.

Onlardan ne öğrenilir:

 • Müşterilerinizin sıkıntılı noktalarını kapsayan konularda içerik oluşturun.
 • Duyguları uyandırın.
 • Kitleniz için değerli olacak uzun biçimli videolar içeren bir IGTV kanalı başlatın.

lululemon

Takipçi: 3.2 milyon

 

Fitness ve yaşam eğlencesine odaklanan Lululemon, güçlü marka konumlandırması sayesinde Instagram’da başarılı oluyor. Yayınları doğrudan ürün satışından ziyade motivasyonla ilgilidir: #thesweatlife hashtag’i ile marka, topluluktan antrenmanlarını etiketlemelerini ister ve ardından hareket halindeki insanların bu görüntülerini paylaşır. Ürünü yaşam tarzı bağlamında kullanan birini gösteren minimalist fotoğraflar, hepimizin “satmadan satmak” olarak bildiğimiz hiledir.

Alınacak dersler:

 • Etkileyenlerle işbirliği yapın ve takipçileri UGC görüntüleri üretmeye teşvik edin.
 • Etrafında bir topluluk oluşturmak ve müşteri geri bildirimi toplamak için hashtag’ler oluşturun .

Alo Yoga

Takipçi: 2.3 milyon

 

Bu yoga kıyafetleri markası, Instagram’ı iş için nasıl kullanacağını biliyor. 2,3 milyon takipçisi ve büyümesiyle, yoga yapan insanların güzel fotoğraflarını yayınlamaya, ürünlerini giyen etkileyicileri etiketlemeye ve izleyicilerine öğretmek için profesyonel yogileri işe almaya odaklanıyorlar.

Almak için herhangi bir hile var mı?

 • Etkileyicilerle işbirliği yapın.
 • Daha geniş bir kitleyi kapsayacak şekilde iş ortaklarını etiketleyin.
 • Eğitici içeriği takipçilerle paylaşın, sizden öğrenmelerine yardımcı olun.

zihin yeşili

Takipçiler: 1 milyon

 

Bu dijital sağlık ve zindelik markasının Instagram hesabı adını garanti ediyor: Milyonlarca takipçisinin en iyi hayatlarını yaşamalarına yardımcı olmaya odaklanıyorlar. Sıcak ve sakin renkler, motive edici alıntılar, eyleme geçirilebilir ipuçları içeren bilgi grafikleri – tüm bunlar odayı çalıştırarak izleyiciyi meşgul eder ve eğitir.

Mindbodygreen’den ne öğrenmeli:

 • Daha iyi etkileşim için metin ve görsel içeriği birleştirin.
 • Kullanıcıların içeriğinizden elde edebileceği avantajlara odaklanın.
 • Tek bir renk paletine bağlı kalın ve filtreleyin.
 • İnsan dokunuşunu getirin.

Zırh Altında Kadınlar

Takipçiler: 863.4k

 

Bu markanın pazarlama ekibi, süper rekabetçi bir pazarda çalıştıklarını biliyor, bu nedenle ürünlerini doğrudan sergilemek yerine duyguları ve içsel motivasyonu uyandıran içeriğe odaklanıyorlar. Başka bir deyişle, insanları meşgul eden ve karar vermelerini etkileyen duygusal tetikleyicileri kullanarak takipçileri çekerler.

Onlardan ne öğrenilir:

 • Müşterilerin sıkıntılı noktalarına hitap eden içerik üretin ve paylaşın.
 • Ürününüze odaklanmadan öne çıkın.
 • Duyguları ve hayalleri sat, mal değil.

Instagram’daki en iyi seyahat markaları

National Geographic Seyahat

Takipçi: 37,3 milyon

 

Son derece görsel içerik, Instagram’da onu öldürmek isteyen seyahat markaları için bir zorunluluktur. National Geographic Travel bunu başardı: Profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilmiş güzel ve ilham verici görüntüleri yayınlıyorlar, onları etiketliyorlar ve resimlerine hikayelerle birlikte başlıklar koyuyorlar.

paket servisler:

 • İçeriğinizi son derece görsel hale getirin.
 • Değerlerinize uyan etkileyiciler ve markalarla ortak olun, onları tanıtın ve böylece kanalınıza yeni bir kitle çekin.

Seyahat + Boş Zaman

Takipçiler: 5 milyon

 

Bu seyahat markası, Instagram profillerinde paylaşılacak içeriği dikkatlice seçer. Renk paletlerine ve filtrelere odaklanarak, sayfanın tutarlı ve takipçilerin kaydırması için estetik açıdan hoş görünmesini sağlarlar. Bunun da ötesinde, her gönderiye ilgi çekici bir arka plan hikayesi ekleyerek görsel hikaye anlatımı teknikleri kullanırlar.

Onlardan ne öğrenilir:

 • Markanız için güçlü bir görsel kimlik oluşturun.
 • Müşterileri marka elçisine dönüştürün.
 • Daha fazla etkileşim için etiketleri kullanın.

Booking.Com

Takipçiler: 1.4 milyon

 

Markanın kendisinin belirttiği gibi , gezginlerin% 20’si bir sonraki nereye gideceklerine karar vermek için sosyal medyada “Instagramlanabilir anlar” istiyor. Bu nedenle Booking.com, Rezervasyon com en iyi şekilde yararlanırmüşterileri varış noktaları hakkında eğitmek ve hizmetlerini kullanmaya teşvik etmek için Instagram’daki video içeriğinden en iyi şekilde yararlanıyor. Konukların deneyimlerini sergilemek ve onları seçmenin faydalarını tanıtmak için IGTV kullanıyorlar.

Markadan herhangi bir ipucu var mı?

 • İşletmenizle ilgiliyse IGTV’den en iyi şekilde yararlanın.
 • İzleyicileri sahne arkasına çekmek için Instagram Stories’i kullanın.
 • Kullanıcıların değer kazanması için eğitim içeriği paylaşın. 

Dört sezon

Takipçiler: 1 milyon

Instagram’da bir milyon takipçisi olan bu otel ve tatil köyü markası, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe odaklanarak konumlarını etiketleyen en iyi resimleri paylaşıyor. Onlara ve takipçilerine yerele özgü içerik bulma ve ziyaret edilecek güzel yerlerden ilham alma konusunda yardımcı olur. Ayrıca, etkileşim oluşturmak ve mümkün olan her yerde B2B ilişkileri kurmak için diğer markaları başlıklarda etiketlerler.

 • Yorumlarına yanıt vererek takipçilerle etkileşim kurun.
 • Kullanıcılar için düşünceli içerik oluşturun.
 • Markalı hashtag’ler kullanın.
 • Takipçileri sizi etiketlemeye ve UGC’lerini paylaşmaya teşvik edin.

Seyahat Alberta

Takipçiler: 705.9k

 

Travel Alberta, Instagram’da hikaye anlatma sanatında ustalaşmış Kanadalı bir seyahat markasıdır. Fotoğrafçıları ve ilgili ortakları etiketleyerek sadece güzel resimler paylaşmakla kalmaz, aynı zamanda takipçilerine seyahat tekliflerini sergileyen kısa, etkileşimli videolar da sağlarlar. Bildiğimiz gibi, bir pazarlama mesajını iletmek söz konusu olduğunda videolar metinlerden daha etkilidir; Öyleyse, henüz yapmadıysanız bu özelliği Instagram’ınıza uygulama zamanı.

 • Hikayenizi anlatmak için video gönderileri yükleyin .
 • UGC’den en iyi şekilde yararlanın: Kullanıcıları, sayfanızda öne çıkmaları için sizi etiketlemeye davet edin.
 • Okuyucuların ilgisini çekmek ve sizi hatırlamalarına yardımcı olmak için hikaye anlatımını kullanın .

Instagram’daki en iyi güzellik ve moda markaları

minibüsler

Takipçi: 18.2 milyon

 

Bu marka ve Instagram hesapları tamamen ayakkabılarla ilgili, ancak yayınlarındaki ürünlere odaklanmıyor ve satmıyorlar. Bunun yerine, macera dolu bir yaşam tarzını teşvik ederler ve marka bilinirliği ve güven oluşturmaya yardımcı olan çekici ve özgün içerik paylaşarak müşterileri öne çıkarırlar.

Instagram’daki en iyi stratejileri , izleyicilerin ilgisini çekmeye ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmaya yardımcı olan video hikaye anlatımıdır .

Onlardan ne “çalmak” gerekir:

 • Takipçileri, markanızı etiketleyerek kullanıcı tarafından oluşturulan içerik üretmeye teşvik edin.
 • Müşterinizi marka hikayenizin kahramanı yapın.
 • Daha iyi etkileşim için video içeriğine odaklanın.

Tiffany & co.

Takipçiler: 11.4 milyon

 

Dünyaca ünlü lüks mücevher markası Tiffany & Co., Instagram hesaplarında ilgili yaşam tarzını tanıtıyor. İçerik kalitesine odaklanırlar, profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilen görüntüleri paylaşırlar ve feed’de mükemmel görünmelerini sağlamak için sosyal medya yayınlarını planlarlar .

 • Güçlü bir marka kimliği oluşturun ve Instagram akışınızda buna bağlı kalın.
 • Profesyonel toplulukla bağlantı kurun.
 • Niş uzmanları ipuçlarını paylaşmaya davet edin.
 • Daha geniş bir kitleyle etkileşim kurmak için farklı içerik türlerini birleştirin.
 • Instagram hesabınız için her zaman bir içerik stratejiniz ve içerik planınız olsun.

Yemyeşil Kozmetik

Takipçi: 4,5 milyon

 

Bu güzellik markası, ilgili içeriği hedef kitleleriyle paylaşarak çevre dostu ürünleri ve alışkanlıkları teşvik eder. Hayır kurumlarıyla çalışıyorlar, Instagram sayfalarında ekolojik hareketleri destekliyorlar ve parlak fotoğraflar yayınlayarak ve sorular sorarak takipçileriyle etkileşim kuruyorlar.

İzlenecek ipuçları:

 • Profesyonel toplulukla bağlantı kurun.
 • Takipçileri yorum yapmaya ve paylaşmaya teşvik edin.
 • Görevinizi bilmelerini sağlayın; sürdürülebilir olmak, yerel ve küresel hareketleri desteklemek.

Kate Spade NY

Takipçi: 2.8 milyon

 

Bu marka, kadınlar için lüks giyim ve aksesuarların uluslararası bir perakendecisidir. Bununla birlikte, Instagram’daki diğer etiketlerden öne çıkıyorlar: Feed’leri, tutarlı bir renk paleti ve her gönderide kişisel bir dokunuşla kadınsı ve eğlenceli. Kate Spade NY, profesyonelce tasarlanmış kıyafet çekimlerini, tasarım sürecinin kamera arkası çekimlerini ve marka değerlerini ve mesajlarını takipçilerine ileten Instagram Hikayelerini paylaşıyor.

Onlardan ne öğrenilir:

 • Gönderileriniz aracılığıyla beklenti oluşturun.
 • Takipçileri yorum yapmaya ve paylaşmaya teşvik edin.
 • Hikayenizi tek bir gönderide anlatmak için birden fazla görsel içeren gönderiler yükleyin.

GİZLİLİK LÜTFEN

Takipçiler: 119.3k

 

Bu Amerikan kadın giyim markası, bir web sitesi olmadan bile Instagram’da büyük bir hayran kitlesi oluşturdu! Estetik açıdan hoş çeşitli görüntülerle, müşterilerini kıyafetleriyle etiketleyerek Gizlilik Lütfen içeriklerinde tutarlı kalır ve akışta sıcak bir estetik sağlar.

Onlardan öğrenecek bir şey var mı?

 • Tek bir düzene, renk paletine ve filtreye bağlı kalın.
 • Müşterileri marka elçilerinize dönüştürün.
 • Etkileyicilerle işbirliği yapın, daha iyi görünürlük ve katılım için gönderilerde etiketleyin.

Bir kelimeyle

Instagram’da bu kadar çok kullanıcı ve marka onu öldürürken, içeriğinizle kalabalığın arasından sıyrılmak çok zor. Ancak, yaratıcı ve gelecekteki başarı için denemeye hazır olanlar için imkansız hiçbir şey değildir. Instagram 2020’deki en iyi markalardan, onlar için işe yarayan içerik stratejilerini alarak ve bunları kendi markanızın sesine ve hedef kitlenizin ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde işleyerek öğrenin ve yakında ödülleri toplarsınız.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...