Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

Neden Aniden Instagram’da Daha Az Beğeni Alıyorum?

Neden Aniden Instagram’da Daha Az Beğeni Alıyorum?

Instagram’ın iç işleyişi sürekli değişiyor. Her şeye yetişmek zor olabilir. Bazen bu değişiklikler, “Neden birdenbire Instagram’da daha az beğeni almaya başladım?” Beğenilerin Instagram’ın bir hesaba değer atama yollarından biri olduğu göz önüne alındığında, mümkün olduğunca çok beğeni elde etmek istersiniz.

📉 Beğenilerinizi takip etmek için ücretsiz Instagram analiz uygulamamızı kullanın.

İşte Instagram’da aniden daha az beğenilmenizin bazı nedenleri:

1. Botlar Kapatılıyor

Instagram, insanları beğenen ve takip eden otomatik botlar gibi otomatik araçlara karşı sert olma politikasına sahiptir. Uygulamanın ayrıca otomatik gönderme araçlarıyla gergin bir geçmişi var. Bu Instagram araçları , platformdaki insanlar için önemli bir beğeni ve yorum kaynağıdır, bu nedenle çok fazla beğeni alamıyorsanız dikkate almanız gereken ilk şeylerden biri, bir botun kapatılmış olmasıdır.

Botlar ayrıca düzenli olarak yorum gönderir ve bunlar “havalı” veya “güzel fotoğraf” gibi oldukça genel yorumlardır. Sorun, bu botların spam olması ve gerçek hesap olmamasıdır. Aldığınız beğeniler ve yorumlar gerçek değil. Instagram, platformunda spam’ı önlemek için harekete geçiyor.

Tüm bunların dezavantajı, siz isteseniz de istemeseniz de, botların gönderilerinizi otomatik olarak beğendiği kadar beğeni alamamanızdır. Daha az botla, daha az beğeni alacaksınız. Katılımda ani bir düşüş olursa paniğe kapılmayın . Bu, sayılarınızı yeniden ayarlamanız ve organik beğenileri ve takipleri artırmanın yollarını bulmanız gerektiği anlamına gelebilir.

2. Shadow Banlanmış Olabilirsiniz

Shadowbanning kullanıcılarına yaklaşımları nedeniyle son zamanlarda Instagram’a karşı çok fazla tepki oldu. Herkes herhangi bir zamanda herhangi bir bildirimde bulunmaksızın bir shadowban ile vurulabilir. Uğraşması zor bir problem. Gölgenin yasaklandığına dair tek bir işaret var – nişanlanmada düşüş. Shadowban’ınız varsa, temelde yeni insanlar gönderilerinizi göremez. Ne yaparsanız yapın, daha az insan onları bulacak – bu da her zamanki kadar çok beğeni almayacağınız anlamına geliyor. Buna dikkat et.

3. Hashtagleriniz Çalışmıyor

Instagram shadowbans, insanların kullandığı hashtag’lerle ilgili gibi görünüyor. Bazı hashtag’ler tamamen engellenir veya yasaklanır ve bunların kullanılması shadowban ile sonuçlanır. Bu etiketlerin bazıları geçici olarak yasaklanırken, diğerleri kalıcı olarak yasaklanmıştır. “TGIF” ve “BeautyBlogger” gibi basit ve aptalca şeyler platformda engellenir, yani insanlar bu etiketleri kullanarak gönderinizi bulamazlar.

Hashtag’lerle ilgili diğer bir sorun da aşırı kullanılmış etiketler kullanıyor olmanızdır. Milyonlarca gönderi alan hashtag’lerden bahsediyoruz. Aşırı kullanılanlar da yasaklanma eğilimindedir, ancak yasaklanmasalar bile bu sürüde öne çıkmak neredeyse imkansızdır. Gönderileriniz için benzersiz Instagram hashtag’leri bulmak için biraz zaman ayırın ve kalabalığın arasından sıyrılın.

4. Instagram Algoritması Değişti

Instagram beslemesi artık eskisi gibi kronolojik değil. Bu, yeni gönderilerinizi yaptığınızda takipçilerin anında göremeyecekleri anlamına gelir. Takipçileriniz gönderilerinizi göremeyecekleri için hemen beğenmeyeceklerdir. Instagram algoritması , şimdi biraz garip olduğunu bir hesaba sahip bir kişi ne etkileşimde bulunduğunda, evlerinde yemlerde daha o hesap görünür.

Instagram, kullanıcıların bir hesabı ne zaman beğendiğini ve bir hesapla etkileşim kurduğunu not eder ve insanların en çok bu hesapları görmelerini sağlar. Tüm bunlardan elde edilen en önemli paket, etkileşimin modern Instagram algoritması ile anahtar olduğudur. Siz ve takipçileriniz birbirinizle ne kadar çok etkileşim kurarsanız, yayınlarının en üstünde görünme olasılığınız o kadar artar. Özellikle ilgilendiğiniz bir hesap var mı? Bu hesap için bildirimleri açın. Ne de olsa başkalarının seni düşünmesini istiyorsan, sen de başkalarını düşünmelisin.

5. Algoritma Değişikliği Beklenenden Daha Büyüktü

Instagram algoritmasında yapılan bir başka değişiklik, insanların bazen beslemelerinde birkaç günlük yayınları bulabileceği anlamına geliyor. İki gün boyunca görmezlerse, insanların gönderilerinizi eskisi gibi beğenmemesi şaşırtıcı değil. İşin iyi yanı, bu, gönderilerinizin eskisinden daha uzun bir raf ömrüne sahip olduğu anlamına gelir. Kötü olan şey, gönderilerinizi ilk oluşturduğunuzda pek çok insan, özellikle de takipçiler kadar göremeyecek.

Sağlam bir hashtag stratejisi oluşturmanızı öneririz . Kullandığınız hashtag’ler, insanların gönderilerinizi ve hesabınızı nasıl bulacağıdır. Gönderileriniz bir gün sonra fark edilmezse, en azından gönderi yaptığınızda mümkün olduğunca çok kişinin ilgisini çekmeye çalışabilirsiniz.

6. Tutarlılığınız Düştü

Tutarlılık Instagram başarısı için çok önemlidir. Birkaç gün paylaşım yapmadan geçerseniz pek fazla beğeni almadığınızı fark edebilirsiniz. Instagram’dan ne kadar uzun süre uzaklaşırsanız, hesabınızla “normal” seviyelere geri dönmeniz o kadar uzun sürer. Mümkün olduğunca tutarlı bir şekilde paylaşım yapmalısınız. Tutarlılığı korumanın en kolay yolu, gönderilerinizi önceden planlamak için haftanın başında birkaç saatinizi ayırmaktır. Bundan sonra her şey otomatik olarak işlenir, yani tutarlı gönderiler hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

Son düşünceler

Instagram’da eskisi kadar çok beğeni alamamanızın birkaç nedeni var. Botların yasaklanması gibi kontrolünüz dışında bir şey olabilir. Bununla birlikte, yanlış hashtag’leri kullanmak veya sabit olmayan bir oranda yayınlamak gibi sizin de etkiniz olan bir şey olabilir. Hesabınızı nasıl idare ettiğinizi ve hesabınızı daha iyi çalıştırmak için yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını düşünmek için biraz zaman ayırın. Instagram hesabınızı yönetmek ve mümkün olduğunca çok beğeni almak için yardıma ihtiyacınız varsa, uzmanlarla iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...