Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

Kitlenizi anlayın

Kitlenizi anlayın

Instagram’ın bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olabilir

Dostlarını yakın, düşmanlarını daha yakın tut, değil mi? Kitlenizi anlıyorsunuz; şimdi, rakiplerinizi tanıyın. Ayrıntılı bir rekabet analizi, nişinizdeki diğer başarılı pazarlamacıların Instagram’ı kendi avantajları için nasıl kullandıklarına ışık tutabilir.

En iyi rakiplerinizi zaten tanımladıysanız, Instagram sayfalarına gidin. Aşağıdakileri öğrenin:

  • Kaç takipçisi var?
  • Ne sıklıkla yayınlıyorlar?
  • Ne yayınlıyorlar?
  • En çok etkileşimi hangi tür gönderiler sağlıyor?
  • Hangi hashtag’leri kullanıyorlar?
  • IGTV, Makaralar ve Hikayeler kullanıyorlar mı?

En iyi rakiplerinizi tanımlamadıysanız, uygulamada işletmeniz veya sektörünüzle ilgili anahtar terimleri arayın. Bu, benzer hesapları bulmanıza yardımcı olacaktır.

Rekabet analizinin amacı, diğer pazarlamacıların yaptıklarını tekrarlamak değil, hedef kitlenizde neyin yankı uyandırdığını ortaya çıkarmak ve kullanılmayan fırsatları tanımaktır.

, ancak bu herkes için değildir. Kullanıcıların yarısından fazlası 18 ila 29 yaşları arasındadır, bu da bu yaş aralığındaki kişilerin yüzde 65’inden fazlasının platformu kullandığı anlamına gelir.

Bu, 30’lu ve 40’lı yaşlarındaki potansiyel müşterileri hedeflememeniz gerektiği anlamına gelmez – bu, hedef kitlenizin kim olduğunu, acı noktalarının neler olduğunu ve Instagram’ı nasıl kullandıklarını anlamakla ilgilidir.

Hedef kitlenizin demografisi içerik stratejinizi tanımlamakla kalmayacak, aynı zamanda sponsorlu reklamcılık yaklaşımınızda merkezi bir rol oynayacaktır – daha fazla bilgi için 20. İpucunda reklam oluşturma ve optimize etme hakkında.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...