Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

Instagram’ı kullanarak dünyayla nasıl bağlantı kurabilirsiniz?

Instagram’ı kullanarak dünyayla nasıl bağlantı kurabilirsiniz?

Instagram, kişisel amaçlar için görsel içerik yayınlamaktan ticari reklamcılığa kadar birçok özellik sunan devasa bir platformdur. Dünyanın dört bir yanındaki insanları birbirine bağlamayı amaçlayan bir sosyal medya platformudur. Birçok kullanıcının anlayamadığı şey, bağlanmaya yardımcı olan özellikleridir. Dünyayla bağlantı kurabileceğiniz bu özelliklerden bazıları şunlardır:

Hashtag’ler

Hashtag, kullanıcıları, eklenen fotoğraflara özel ve alakalı etiketler oluşturmaya, onları öne çıkarmaya ve dünya genelinde bağlantıya önem veren gerçek Instagram takipçilerini çekmeye teşvik eden bir özelliktir. Ocak 2011’de piyasaya sürülmesinden bu yana, hashtag o kadar popüler hale geldi ki, insanlar da onları bir benzetme olarak kullanmaya başladı. Instagram ayrıca kullanıcıların ilgilendikleri hashtag’leri takip etmelerine olanak tanır ve konuyla ilgili önemli noktaları kendi özet akışlarında gösterir.

keşfetmek

Yakın konumlarda çekilen fotoğrafları, en son popüler fotoğrafları ve arama seçeneklerini görüntüleyen ‘Keşfet’ sekmesi Haziran 2012’de tanıtıldı. Keşfet sekmesi, diğerlerinin yanı sıra küratörlü içerik, trend etiketler ve yerler ve “Beğenebileceğiniz Videolar” kanalını içerecek şekilde 2015 yılında güncellendi. Keşfet sekmesi ile Instagram kullanıcıları, insanları, ilgilerini çeken içerikleri arayabilir ve bağlantı kurabilir. Instagram, yakınlardaki yerlerden herkese açık Hikayeler içeriğini tanıtarak yakındaki işletmelerin hedef kitleye ulaşmasını kolaylaştırır.

İletişim Düğmesi

Instagram’ın işletme hesaplarına sunduğu, görüntüleyenlerin butona tıklayarak işletme ile iletişime geçmelerini gösteren bir özelliktir. İş kullanıcısına, diğerlerinin yanı sıra, potansiyel müşterilerin kendileriyle bağlantı kurabilecekleri adres, telefon numarası, e-posta adresi gibi iletişim bilgilerini sağlama seçeneği sunulur.

IGTV

Instagram’ın benzersiz özelliklerinden biri, kullanıcıların 650 MB’a kadar ve on dakika uzunluğunda video dosyası yüklemelerine olanak tanıyan Haziran 2018’de başlatılan IGTV’dir. Doğrulanmış ve popüler kullanıcıların 5,4 GB’a kadar boyuta sahip 60 dakikalık video dosyalarını yüklemesine izin verilir. Şimdi, bu dosyaların alabileceği teşhiri hayal edebiliyor musunuz? Bu dosyalar keşfet sekmesinde de bulunabilir ve aldıkları maruziyet ile mesajı kolayca iletebilirler. İşletmeler IGTV özelliğini kullanarak izleyicileri çekebilir ve onlarla bağlantı kurabilir.

Instagram Direct

Instagram, paylaşılan içeriğin ve yorumların herkese açık hale getirildiği yalnızca herkese açık bir özelliği öne çıkardı; herkes onları görebilirdi. Aralık 2013’te Instagram Direct tanıtıldı. Kullanıcıların doğrudan mesajlar yoluyla birbirleriyle etkileşim kurmasını sağlayan bir özelliktir. Instagram, kullanıcılarının Instagram Direct kullanarak birbirlerine özel mesajlar göndermesine, fotoğraf ve video paylaşmasına olanak tanır. Instagram Direct’e yapılan son güncellemeler konum paylaşımı, hashtag sayfaları ve diğer birçok özelliği içeriyor ve bu da onu daha çekici kılıyor.

Instagram Hikayeleri

Instagram’ı kullanarak dünyayla bağlantı kurmanın bir başka yolu da Instagram Hikayelerini kullanmaktır. Gizlilik ayarlarınıza bağlı olarak Instagram hikayeleri sizi takip edenler veya Instagram’daki herkes tarafından görüntülenebilir. Ağustos 2016’da başlatılan ve kullanıcının fotoğraf çekmesine, düzenlemesine ve hikayelerinde paylaşmasına olanak tanıyan bir özelliktir. Hem bireylere hem de işletmelere fayda sağlayan çeşitli işlevler tanıtıldı. Böyle bir özellik, hikayeler arasında atlanabilir reklamdı. Reklamla ilgilenen kullanıcılar işletmeyle bağlantı kurabilir ve ilgisiz olanlar reklamları atlayabilir.

reklam

Reklam, her sosyal medya platformunun bir parçasıdır. Instagram, kullanıcıyla bağlantı kurmaya çalışan kullanıcı beslemeleri arasında video ve fotoğraf reklamları başlattı. Bu reklamlar çoğunlukla kullanıcı aramalarına göre hedeflenmiştir. Bir işletme için bu özellik, hedef pazarla bağlantı kurmayı kolaylaştırdı ve kullanıcı için işletmeyle bağlantı kurmayı kolaylaştırdı. Kullanıcıların ve işletmelerin birbirleriyle bağlantı kurmasını kolaylaştırmak için Reklam özelliğine birkaç güncelleme daha eklendi.

Bağlanmak için yapılan Instagram’ın diğer özellikleri arasında “Bağımsız Uygulama” ve “Üçüncü Taraf Hizmetleri” yer alır. Instagram ayrıca, kullanıcılarına fayda sağlamak için yakında birkaç başka özelliği daha tanıtmayı planlıyor.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...