Connect with us

Ne Aramıştınız?

İnstagram

Instagram’da Influencerlarla Nasıl Çalışılır

Instagram’da Influencerlarla Nasıl Çalışılır

Instagram influencer pazarlamasının işletmeniz için doğru adım olduğuna karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken bütçenizi belirlemek olacaktır. Pahalı bir oyundur ve etkileyicilerin gönderi başına ve Hikayeler için ücret almasıyla, bütün bir kampanya sizi uzun bir yol kat edebilir.

Daha küçük bir bütçeyle, markanızı tanıtmak için mikro etkileyiciler arıyor olacaksınız. Bunlar, nispeten daha az takipçisi olan (1.000 – 10.000) ancak gönderilerinde yüksek katılım oranına sahip olan etkileyicilerdir.

Küçük işletmeler için çok daha uygun maliyetli bir seçenektir ve mikro etkileyicilerin belirli bir kitle üzerinde büyük etkisi olabilir. Daha büyük bir bütçeyle, daha büyük etkileyiciler hakkında düşünebilirsiniz, ancak takipçi sayısı gibi boş metriklere aldanmamaya çalışın ve ağırlıklı olarak katılım oranına odaklanın.

Mükemmel olabileceğini düşündüğünüz kişileri bulduktan sonra araştırmanızı yukarıda bahsettiğimiz gibi yapın. Gerçek bir takipçi kitlesine ve güvenilir, sadık bir topluluğa sahip olduklarından emin olun. Geçmişte influencer kampanyaları üzerinde çalışıp çalışmadıklarını görün ve tanıttıkları ürün veya marka türlerine bakın, bu, onların şirketiniz için uygun olup olmayacağını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bunun yanı sıra, hedef demografinizin içerikleriyle ilgilenip ilgilenmediğini görmek için yorumlarını okuyun. Ve son olarak, kampanyanızı bilgilendirmeye yardımcı olmak için hangi tür gönderilerde (yani Hikayeler , video, galeri gönderileri) mükemmel olduklarını kontrol edin . 

O zaman onlara ulaşın! Mikro etkileyicilerin kendilerini yönetmeleri muhtemeldir, bu nedenle profillerindeki e-posta yoluyla onlarla iletişim kurun veya Instagram içinden onlara doğrudan bir mesaj gönderin. Daha büyük bir etkileyiciye bakıyorsanız, muhtemelen kampanya isteklerini yöneten bir ajansları olacaktır – bu genellikle biyografilerinde listelenir.

Ajanslara yaklaşırken, etkileyicinin ücret listesini isteyin ve markanızı ve aklınızdaki kampanya özetini açıklayın. İşbirliğinin her iki tarafındaki beklentileri en iyi şekilde yönetmek için mümkün olduğunca fazla ayrıntıya girin (yani bütçe, kaç gönderi, içerik türü vb.).

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...