Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

Instagram’da Daha İyi Yatırım Getirisi için 5 Pazarlama İpuçları

Pazarlamacılar ve müşteriler, Instagram’ın şu anda en popüler sosyal ağ olduğunu anlıyor. Hesaplar, Facebook veya Twitter’dan daha fazla etkileşim ve etkinlik görür.

Ancak kalabalığın arasından sıyrılmak markalar için en büyük zorluk olmaya devam ediyor. Şu anda, platformun 2 milyondan fazla aylık reklamvereni var. Sonuç olarak, markaların yaklaşımlarında daha yaratıcı olmaları gerekiyor…

Bu yazıda, markaların Instagram yatırım getirilerinden daha fazlasını elde etmek için kullanabilecekleri çeşitli stratejileri tartışacağız… hadi başlayalım!

Instagram ROI İpucu 1: Doğru hashtag’leri kullanın

Instagram görünürlüğünün çoğu, en iyi hashtag’lerin kullanılmasına bağlıdır . Bir avuç farklı hashtag ile gösterimleri on kat artırabilirsiniz.

Instagram, Insights panelinin altında hangi hashtag’lerin keşfedilmeye katkıda bulunduğunu bile gösteriyor :

 

Hashtag’lerin ne kadar etkili olabileceğini görmek için Audi’nin geçmiş kampanyalarına bakın . Şirket Audi R8’i piyasaya sürdüğünde birisi sosyal medya paylaşımlarında #WantAnR8 hashtagini kullanmıştı .

Audi bu gönderiyi gördü ve bir günlüğüne arabayı kullanmalarına izin vererek kullanıcıyı şaşırtmaya karar verdi. Hashtag büyük bir başarıydı ve Audi markasına çok fazla tanıtım getirdi.

Peki ya kendi markanız? Hangi hashtag’leri kullanacağınızı nereden biliyorsunuz?

  • Instagram’ın arama çubuğunu kullanın 🔎
    Kendinizi bir müşterinin yerine koyun. Instagram’da ne arardınız? Bir anahtar kelime yazdığınızda, Instagram size ilişkili hashtag’ler ve gönderiler verecektir. Bunların kendi hashtag listenize ilham vermesine izin verin.
  • İlgili hashtag’leri deneyin #️⃣
    Hashtag sayfalarının hemen üst kısmında ilgili hashtag’lerin bir listesi bulunur. Bunlardan bazıları keşfedilecek harika dikeyler ve niş konulardır. Ne kadar çok hedef alırsanız, o kadar az rekabetle uğraşırsınız.
  • Rakipleri ve etkileyicileri analiz edin 👥 Alanınızda
    başkaları ne yapıyor? Sizinle rekabet etseler bile başkalarından öğrenin. En kötü durum senaryosu, benzersiz kalabilmeniz için kaçınmanız gereken hashtag’ler bulacaksınız.

Doğru hashtag’i kullanmak söz konusu olduğunda sihirli bir değnek yoktur . Deneyin ve doğru etiketlerin gönderiye ve duruma göre değişeceğini göreceksiniz.

Hashtag’ler Instagram yatırım getirisini nasıl etkiler:

Hashtag’ler, bir gönderinin görünürlüğünü ve genel katılımı artırmanın anahtarıdır. Ne kadar çok hashtag kullanılırsa, kullanıcıların gönderide yanılma olasılığı o kadar yüksektir. Onlar olmadan, gönderiler tamamen fark edilmeyebilirdi!

Sosyal medyayı önceden planlayın ve programlayın.

 Video, galeri, resim ve yalnızca metin gönderileri

 Takvim, besleme ve ızgara önizlemesi

 Instagram, Facebook ve Twitter

YAYINLARINIZI PLANLAMAYA ŞİMDİ BAŞLAYIN 

Instagram Yatırım Getirisi İpucu #2: Instagram Hikaye Reklamları Oluşturun

Instagram Hikayeleri, reklamcılık için etkili bir kanal olduğunu kanıtlamıştır.

Neden?

Çünkü gönderilerin aksine, herhangi bir görüntüleme, beğeni veya yorum göstermezler. Geçicidirler ve bu nedenle markaların farklı (genellikle eğlenceli/cilasız) içerik göstermesine izin verir. Ayrıca müşteriler ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için farklı türde bir deneyim sunarlar!

Daha ikna edici bir argüman için, Converse’in hikaye kampanyalarını gözlemleyin.

(Kaynak)

Hikayeleri yalnızca özet akışlarıyla tutarlı olmakla kalmaz, aynı zamanda basit ve davetkardır. Her hikayenin tek bir grafiği ve başlığı vardır, bu da heyecan yaratır ve kullanıcıları daha fazla bilgi için yukarı kaydırmaya çağırır.

Tekrarlama anahtardır. Diğer markalar platformu doldururken, Converse günde birkaç kez gönderi paylaşarak tepki veriyor. Sadece büyülemekle kalmaz, aynı zamanda dikkatinizi de çekerler.

Anketler, coğrafi etiketler, hashtag’ler ve hatta müzik gibi diğer Hikaye özelliklerini denemeyi de unutmayın! Instagram Hikayesi fikirlerinin tam listesini burada bulabilirsiniz .

Hikaye Reklamları Instagram YG’sini nasıl etkiler:

Instagram, dikkatinizi çekmek için yarışan birçok hesap ve gönderiye sahip geniş bir platformdur. Gönderiler, hedef kitlenizle etkileşim kurmanın tek yolu değildir. Hikayeler, kullanıcıların gönderi sayfalarını gözden geçirmek zorunda kalmadan büyük haberleri veya eşantiyonları takip etmelerini sağlar.

Ayrıca, kullanıcıların görüntüleme sayıları veya beğenilerinden etkilenmeden bağlantıları ziyaret etmelerine, soruları yanıtlamalarına ve anketlere yanıt vermelerine olanak tanır. Kısacası, diğer kullanıcıları caydıran gösteriş metrikleri olmadan markayla etkileşim kurmanın tamamen yeni bir yolunu sunuyorlar.

Instagram Yatırım Getirisi İpucu #3: Bir influencer ile işbirliği yapın

Influencerlar bugünlerde çok öfkeli. Bir çalışma, pazarlamacıların %94’ünün etkileyici pazarlamayı etkili bulduğunu buldu . Ancak birçoğu, genellikle deneyim eksikliğinden, etkileyicinin potansiyelinden yararlanmakta başarısız oluyor.

Aynı hatayı yapma! Instagram için izlenebilir bağlantıları kullanarak kampanyanızı doğru bir şekilde başlatın. Bir etkileyiciyle işbirliği yaparken, altyazılarında veya biyografilerinde bir bağlantı paylaştıklarından emin olun. Instagram’da bağlantılar tıklanabilir olmadığından, ikincisi genellikle daha popülerdir.

İzlenebilir bağlantılar için Bitly altın standart olmaya devam ediyor. Yalnızca URL’yi kısaltmakla kalmaz, aynı zamanda reklamverenlerin trafiği izlemesine de olanak tanır. Ardından, trafiğinizin ne kadarının bir influencerdan geldiğini analiz edebilirsiniz.

Fiji water , Danielle Bernstein’ın bir moda blogu olan We Wore What ile bir kampanyada işbirliği yaptı. BodyWoreWhat başlıklı etkileyici kampanya, Bernstein ve bir eğitmen ile 8 dakikalık egzersizler sundu. İki marka arasında benzersiz ama çok uygun bir eşleşme bulmanın klasik bir örneği.

Kaynak )

Etkileyiciler Instagram yatırım getirisini nasıl etkiler:

Influencerların bu unvanı bir nedeni var. Takipçileri milyonlarca olmasa bile, kullanıcıları üzerinde en büyük markalardan bile daha fazla güce ve etkiye sahiptirler.

Sırf gerçek bir sese sahip gerçek insanlar oldukları için başkalarını yeni ürün ve hizmetleri denemeye ikna edebilirler. Doğru ortaklıklarla, bir influencer satış trafiğinin önemli bir itici gücü olabilir ve Instagram yatırım getirisini artırabilir!

Sosyal medya paylaşımlarınızı planlayın.

Gönderilerinizi görsel olarak planlayın. Her yere sürükleyip bırakın.

İlk gönderinizi oluşturun

Instagram Yatırım Getirisi İpucu #4: Bir yarışma düzenleyin

Herkes iyi bir yarışmayı sever! Pazarlamacılar için harika reklamcılık ve topluluk oluşturma araçlarıdır. Yarışmacılar için, değerli bir ödül kazanmanın ucuz veya ücretsiz yollarıdır. Bu bir kazan-kazan!

Bir iş yarışması düzenlemenin en popüler yollarından biri hala SMS metin mesajıdır ! Neden? Çünkü Millennials mesajlaşmayı sever. %76’sı kendi programlarını kontrol edebildikleri için daha uygun olduğunu söylüyor . %60’ı daha az müdahaleci ve daha kişisel oldukları için işletmelerle mesajlaşmayı tercih ediyor. Aslında, kısa mesajlar o kadar etkilidir ki etkileşimi 11-30 kat artırabilirler. Harekete geçirici mesaj içeren kısa mesajların etkileşime girme olasılığı bir e-postadan 40 kat daha fazladır.

Ancak elbette başarıyı Instagram’da da bulabilirsiniz. 1904’ten beri İsviçre yapımı saat üreticisi Oris’ten alın. Kullanıcılar bir Oris hafta sonu çantası veya dolma kalem kazanma şansına sahip oldular. Tek yapmaları gereken Oris Instagram hesabını takip etmek, bir fotoğraf paylaşmak ve onu #OrisMovember ile etiketlemekti:

 

Kampanya harikaydı çünkü genç erkekleri daha büyük bir amaç için, yani erkek sağlığı için harekete geçmeye teşvik etti. Kazanmak büyük bir teşvik olsa da, insanları umursamaya iten sebeptir.

🎁 Kendi Instagram yarışmanızı düzenlemek için bu adımları izleyin!  🎁

Yarışmalar Instagram YG’sini nasıl etkiler:

Instagram yarışmaları, bir markaya yönelik hype ve dikkat oluşturur. Kullanıcıların başkalarını etiketlemesini ve yorum yapmasını sağlayarak markalar, reklamlar için ödeme yapmak zorunda kalmadan mevcut kitlelerini ikiye katlayabilir.

Yarışmalar, markaların akıl sağlığı veya hayvan refahı gibi belirli nedenlerle farkındalık ve destek göstermeleri için de harika fırsatlardır.

Instagram Yatırım Getirisi İpucu #5: Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği (UGC) teşvik edin

Markalı içerikten daha iyi ne olabilir? Kendi hedef kitleniz tarafından oluşturulan içerik. Sadece daha ucuz değil, aynı zamanda daha ilgi çekici ve etkilidir. Hiçbir şey topluluğu doğrudan son kullanıcınızdan gelen yaratıcı girdiler gibi oluşturamaz.

Check out Adobe bunu nasıl . Instagram sayfalarında Adobe ile yapılmış yüksek kaliteli fotoğrafları ve kreasyonları paylaşıyorlar. Kısa ama uygun bir başlık kullanırlar ve ilgili sanatçıyı etiketlerler.

 

Yalnızca birkaç dakika içinde Adobe, kullanıcılarını vurgularken harika bir sosyal gönderi oluşturmayı başardı. Sonuç: Adobe sessizce aracını tanıtırken, bu kullanıcı bir ton yönlendirme trafiği elde eder!

Kullanıcılarınızın kreasyonlarını tanıtın. Hikayelerini ve mücadelelerini paylaşın. Hedef kitlenizin çalışmasını vurguladığınızda, size güven ve sadakatle karşılık verirler.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik Instagram yatırım getirisini nasıl etkiler:

UGC, uygun maliyetli ve topluluk oluşturmadır. Bir reklam oluşturmak veya birisinin gönderiyi oluşturması için ödeme yapmak markanıza yalnızca birkaç dolara mal olabilir, ancak nihai sonuç – ilgili ve sadık bir kitle – bu çabaya tamamen değer.

Instagram hesabınızın arkasındaki verileri keşfedin.

 Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zamanı bulun

 Takipçi büyümenizi fazla mesai takip edin

 Gönderi etkileşiminizi anlayın

Son düşünceler

Instagram’da yatırım getirisini artırmak için milyon dolarlık bir bütçeye veya çok sayıda takipçiye ihtiyacınız yok! İhtiyacınız olan tek şey, Instagram’ın araç setini en üst düzeye çıkaran sağlam bir stratejidir . Bununla, hedef kitlenizi ve onlara nasıl daha iyi hizmet verebileceğinizi derinlemesine anlarsınız.

ARANMADIK yer bırakmayın. Bu taktiklerin bir kombinasyonunu deneyin ve hangilerinin kullanıcılarınız için en iyi sonucu verdiğini bulun. Bir yarışma başlatmayı ve hikayelerle tanıtmayı deneyin. Veya bir hashtag kampanyası başlatmak için bir etkileyici kullanın.

 

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...