Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

Instagram Öne Çıkanlar nasıl özelleştirilir: Stratejiler + Araçlar

Instagram Öne Çıkanlar nasıl özelleştirilir: Stratejiler + Araçlar

Instagram Öne Çıkanlar’ı kullanıyor musunuz  ? Profil bilgilerinin hemen altında gördüğünüz Hikayelerdir. İçeriğinizi düzenlemek ve en önemli olanın öne çıktığından emin olmak istiyorsanız. O halde  Öne Çıkanlar  sizin için en iyi seçenek!

İspanya’daki bu oyuncak mağazası örneğini alın:

Instagram Öne Çıkanlar, takipçilerinize her zaman görünür olmasını istediğiniz Hikayelerin bir koleksiyonu veya menüsü olarak çalışır. İçeriğini açıklayan bir ad ve kapak resmi ekleyebilirsiniz. Bu vurgulanan hikayelerin takipçilerinizin dikkatini çekecek kadar temiz ve çekici olduğunu düşünüyor musunuz?

Instagram Öne Çıkanlar kapak fotoğraflarınızı özelleştirmek bir öncelik gibi görünmeyebilir, ancak markanızı kendi stili ve tutarlılığı ile oluşturmak gerçekten çok önemlidir. Ayrıca, karışıklığı önlemek ve içeriğinizin düzenini optimize etmek için iyi bir yoldur. Bu nedenle, bu makalede size bazı stratejileri ve araçları kapsayan kapaklarınızı nasıl özelleştireceğinizi göstereceğiz  . Başlayalım!

Instagram Öne Çıkanlar özellikleri nelerdir?

Bunları özelleştirmeden önce, bu özelliğin neler sunabileceğini bilmeniz gerekir. Bir hikayenin sadece 24 saat sürdüğünü muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Bir hikayeyi vurgulayarak, artık yalnızca 24 saat değil, istediğiniz kadar kullanılabilir ve hatta onu etiketleyebilirsiniz.

Ama DİKKAT! Ad veya başlık en fazla 15 karakter uzunluğunda olabilir . Başlığın tam olarak görüntülenmesini istiyorsanız, onu yaklaşık 10 karakter uzunluğunda yapmanızın en iyisi olduğunu unutmayın.

 

Yukarıdaki örnekte de görebileceğimiz gibi, “ Vintage S… ” vurgusunun başlığı Instagram’ın gösterdiği görünen karakterleri aştığı için yarıya indirildi. Takipçilerinizin hiçbir şeyi kaçırmadığından emin olmak için başlığın uzunluğunu 10 karakter sınırlamasının altında tutmanız her zaman önerilir.

Peki ya kapak? Bu durumda Instagram, birkaç faktör tarafından önerilmeyen ilk Öne Çıkan Hikayenin görüntüsünü otomatik olarak kullanır: Gerçekten dikkat çekiyorlar mı? Marka stiline uyuyorlar mı? Daha organize görünüyor mu?

 

Yukarıdaki örneği Social Media Examiner blogundan aldık  ve tıpkı makalede açıkladıkları gibi bu vurgulanan görseller profilde kayboluyor, dikkat çekmiyor veya öne çıkmıyor. Marka kimliği bile oluşturmuyorlar.

Öte yandan, aşağıdaki örnekte Instagram Highlights ile neleri başarmamız gerektiğine dair net bir örnek görebiliriz. Bu, profesyonel bir fotoğrafçının profili.

 

Kısa ve basit isimler. Her kapakta aynı renk ve kişisel markaya göre aynı stil. Öne Çıkan Noktalarımızı özelleştirmek istediğimizde düşünmemiz gereken şey budur.

Başka bir örneğe bakalım:

 

Bu profile yakından bakın. Kapaklar markanın tarzına uygundur. Nedeni? Öncelikle seramik ürünler üreten bir Arjantin firması olduğu için tekil estetiktir. Bu aynı estetik her hikayede temsil edilir.

Öne çıkanlardan bazıları üretim süreciyle, bazıları ise ürün fotoğraflarıyla ilgilidir. Açıkçası, onları daha düzenli hale getirmek için bazı ayarlamalar yapılabilir, ancak bir simgeyi isim olarak kullanma fikri böyle bir marka için doğru görünüyor.

Genel olarak, öne çıkanı adlandırmak gerekir, ancak her zaman markaya ve ayrıca ürünün türüne bağlı olacaktır . Bununla birlikte, sanatsal bir yönle ilgili her şeyin daha büyük bir yaratıcı boşluğu vardır.

Kapaklarınızı nasıl yapacağınızı ve Öne Çıkanlarınızı nasıl özelleştireceğinizi görelim!

#Instagram Öne Çıkan Hikayeleriniz için Çekici Kapaklar Çizin

Renk, tipografi, resim, simge, logo vb. gibi her zaman aynı öğelere saygı gösteren benzer kapaklar oluşturabilirsiniz. Veya ortak bazı öğeler ekleyerek farklı kapaklar da kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki örnekte kapaklar aynıdır ve profilin rengi ve logosu ile uyumludur.

Bu diğer örnekte, kapaklar yalnızca görüntüyü değiştirerek aynı arka plan rengini kullanır.

 

Ve kapaklarınızı tasarlamak için hangi araçları kullanmalısınız? En hızlı ve en kolay yol Artstudio gibi çevrimiçi uygulamaları kullanmaktır , bunlara cep telefonunuzdan erişebilirsiniz. Elbette, Photoshop veya Illustrator gibi daha becerikli araçlara alışkınsanız, kesinlikle onları da kullanabilirsiniz.

Önemli bir nokta: boyut 1080 x 1920 piksel olmalıdır . In ArtStudio  oldukça yararlı olabilir Instagram Hikayeleri şablonun, yararlanabilir!

 

Ancak, tüm seçenekler bunlar değil! Instagram’ın kendisinde bir hikaye oluştururken bir kapak resmi tasarlamak mümkündür.  Tek yapmanız gereken Instagram’ı bir çizim aracı olarak kullanmak ve kapağınızı nasıl istediğinizi hayal etmek.

Bildiğimiz gibi Instagram’da tipografi seçenekleri, görüntü filtreleri, çıkartmalar vb. Var. Ancak bu en çok tavsiye edilen seçenek değil. Artstudio’yu basit bir nedenden dolayı kullanmanız en iyisidir : daha geniş bir eylem alanınız var.

Bir Sosyal Medya uzmanının bu videosunda, yaratma sürecini sıfırdan göreceksiniz.

 

KATMANLARI OLUŞTURMAK İÇİN ÖNERİLER

  • En azından başlangıçta en iyi seçenek basit bir çizim yapmaktır. Bu, mümkün olduğunca az öğe koymak anlamına gelir.
  • Metni, logoyu, simgeyi veya kullandığınız diğer öğeleri ortalayın.
  • Öne Çıkan Hikayenin içeriğini netleştiren metinler ekleyin. Uzatmanıza izin vermeyen bir adınız varsa, o zaman kapağa, insanların Story’nin ne hakkında olduğunu bilmesini sağlayacak bazı veriler koyun.

Çizimlerinizi Instagram Highlight Stories’e nasıl eklersiniz?

Şimdi kapağını yaptın. Telefonunuza veya bilgisayarınıza zaten kaydettiniz, onu Öne Çıkanlar’a koymanın zamanı geldi. Çok basit!

Adımlara bakalım:

  1. Kapağınızı Instagram Hikayesi olarak ekleyin .
  2. Ardından, kapak hikayesini vurgulayın. Sadece “vurgu” etiketli kalp simgesine basın.
  3. Artık yeni bir öne çıkan hikaye oluşturma veya mevcut bir hikayeyi seçme seçeneğiniz var. Bundan sonra yapacağınız şey bu kapağı seçtiğiniz seçeneğe koymak.
  4. Mevcut bir hikayeyse, yapacağınız şey kapağınızın bir güncellemesidir. Güncellemek istediğiniz Vurguda, “Vurgula” simgesine ve ardından sağ alt köşede görünen üç noktaya gidin.
  5. 3 seçeneğiniz var: kapağı düzenleyin, Vurguyu yeniden adlandırın veya artık görüntülenmesini istemediklerinizi silin.
  6. “Kapağı düzenle” yi seçin, önceden oluşturulmuş tasarımı seçin ve bitirdiniz!

 

 

 

Oluşturduğunuz tüm kapaklarla işlemi tekrarlayın.

Instagram Öne Çıkan Hikayeleriniz için özel kapaklar oluşturmak, en değerli içeriğinizin her zaman Instagram profilinizde bulunmasını sağlar . Ayrıca, takipçilerinizin  içeriğinizde gezinmesini  kolaylaştırır  ve markanın stilini birleştirir.

Bütün bunlar ilk bakışta önemsiz görünüyor, ancak herhangi bir işletme veya şirket için güçlü bir araç haline geliyor. Instagram’daki kullanıcı deneyimi biraz daha derinleşir ve markanızın teklifine daha yakından bakmalarını sağlar.

Bize bildirin: Öne Çıkanlar kullanıyor musunuz? Şimdiye kadarki deneyiminiz nasıldı? Daha iyi sonuçlar alıyor musunuz? Hangi araçları kullanıyorsun?

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...