Connect with us

Ne Aramıştınız?

İnstagram

Instagram Influencer Pazarlamasının Geleceği

Instagram Influencer Pazarlamasının Geleceği

Etkileyici pazarlama, son yıllarda eleştiriden adil bir pay aldı. Tüketiciler, takip ettikleri birinin belirli ürünleri önermek için para aldığından habersiz olmalarının bir sonucu olarak kendilerini yanlış yönlendirilmiş hissettiler.

Bu, etkileyiciler arasında şeffaflık için büyük bir baskıya yol açtı. Sponsorluk anlaşmalarını ‘gerçek’ tavsiyelerden ayırt etmek için #ad ve #spon gibi hashtag’ler ücretli bir gönderi başlığında standart hale geldi. Instagram ayrıca, bir markanın söz konusu influencer ile işbirliği yaptığı konusunda kullanıcıları bilgilendirmek için bir gönderinin üzerinde bulunan resmi ‘Ücretli ortaklık’ etiketini de oluşturdu.

Bazı düzeylerde bu, Instagram influencer pazarlamasını bu kadar başarılı yapan özgünlükten uzaklaşırken, influencerlar ayrıca takipçilerine bir gönderiden para kazandıklarını bildirmek için bir bağlılık hissederler. 

Geçen yılki etkinliklerimizden biri olan ‘2018’de Etkileyen Pazarlamanın Gücü’nde, panelistimiz The Goat Agency’nin Kurucu Ortağı Harry Hugo, bu CMA düzenlemelerinin sorunlu doğası hakkında yorumda bulundu, çünkü bu düzenleme diğer düzenlemelerde evrensel değil. reklam kanalları veya promosyon sponsorluk anlaşmaları.

Neymar’ın multi milyon dolarlık sponsorluk anlaşması sonucunda Nike çizmeleriyle futbol sahasına yürümesini örnek verdi. Televizyon ekranlarımızda botların bize pazarlandığını bildiren bir bildirim görünmüyor ve böyle bir öneri gülünç görünebilir.

Bu nedenle, geleneksel reklamcılık yöntemleri için bir kural ve Instagram etkileyici pazarlama için başka bir kuraldır ve alan geliştikçe düzenlemelerin nasıl değiştiğini görmek ilginç olacaktır.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...