Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

Instagram Hikaye Görüntülemelerini Nasıl Düzenler?

Instagram Hikaye Görüntülemelerini Nasıl Düzenler?

2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana Instagram Hikayeleri daha da büyüdü. Bugün, her gün 500 milyondan fazla insan, takipçileriyle güncellemeleri paylaşmak için hikayeleri kullanıyor. Bu kullanım, Snapchat gibi platformun en büyük rakiplerinin günlük kullanım istatistiklerini aştı.

Bu özellik, insanların sadece bir düğme tıklamasıyla takipçilerle etkileşime girmesine ve günlük yaşamlarından kesitler paylaşmasına izin vermesiyle sevilse de, konu Hikayeler olduğunda kullanıcıların öğrenmek istediği çok şey var. Instagram, kullanıcı gizliliğine değer verir ancak bazı istatistiklere erişim sağlar. Bu bilgilerden biri, Instagram Hikayelerinizi görüntüleyen kişilerin listesidir.

Gizem, hikayenizin izleyicilerinin sıralamasında yatmaktadır. İzleyicilerin adları alfabetik sıraya veya başka bir mantıksal sıraya göre düzenlenmemiştir. Bu, Insta kullanıcılarına, platformun sıralama sırasını belirlemek için hangi algoritmayı kullandığını merak etmelerini ister. Bu kılavuzda, Instagram’ın hikaye görüntülemelerini nasıl düzenlediğini ve hedeflerinize ulaşmak için izleyicilerinizi nasıl artırabileceğinizi öğrenmenize yardımcı oluyoruz.

Instagram Hikaye Görüntülemelerini Nasıl Düzenler?

2016’da Instagram, kullanıcılara en çok görmek istediklerini göstermeye çok önem verdi. Bu geçmişte kronolojikti ama bugün başka bir şeye dönüştü. Kullanıcılar, en çok etkileşimde bulundukları kişilerin gönderilerini görmeye başladı. Bu, Instagram Hikayelerini sayfanın üst kısmında nasıl gördüğünüz için büyük ölçüde geçerlidir.

Pek çok kullanıcı, Öykü Görüntüleme listesini nasıl gördüğünüz konusunda bir yanlış anlıyor. Çoğu, listedeki en iyi kişilerin hikayenizi birden çok kez görüntüleyen kişiler olduğunu düşünür. Ancak öyle değil. Hikaye görünümleri, hikayeyi en çok kimin görüntülediğine göre düzenlenmez. Listenin tepesindeki insanlar sizi en çok takip edenler değil.

Instagram, Facebook ve Instagram’daki etkileşimlere göre size en yakın olduğunu düşündüğü kişilere göre izleyicileri düzenler. Facebook’taki bağlantılarınız da bu düzenlemeyi etkiler. Başlangıçta, siz hikayeyi yayınlarken, ilk birkaç izleyici kronolojik sıraya göre düzenlenir. Ancak liste büyüdükçe Instagram, onu etkileşim düzeyine göre düzenlemek için bir algoritma kullanıyor.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...