Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

Instagram Gönderisi Nasıl Arttırılır

Instagram Gönderisi Nasıl Arttırılır

nstagram, küçük işletmeler için popüler bir pazarlama ve reklam aracıdır. Bloomberg , 2019’da Instagram’ın Facebook’un toplam reklam gelirinin dörtte birinden fazlasını sağladığını bildirdi . Reklam gelirlerindeki bu payın da önümüzdeki yıl %30’un üzerinde büyümesi bekleniyor.

Bu nedenle, bir Instagram gönderisini öne çıkarmaya çalışmadıysanız, kesinlikle büyük bir pazarlama potansiyelini kaçırıyorsunuz demektir.

Neden? Basitçe , Instagram’daki organik erişim yavaş yavaş %1-2’ye düşüyor. Instagram gönderilerinizi öne çıkarmıyorsanız, markanızın daha geniş bir kitle tarafından görülmesini sağlayamazsınız.

Yalnızca Instagram uygulamasını kullanarak bir Instagram gönderisini nasıl öne çıkaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

 

1. Adım: Hangi gönderiyi öne çıkarmak istediğinizi seçin

 

2. Adım: Pazarlama hedefinize göre insanları nereye göndereceğinizi seçin

  • Profiliniz – Daha fazla profil ziyareti alın
  • Web siteniz – Web sitenize daha fazla ziyaret alın
  • DM’leriniz – Kullanıcılardan mesaj alın

3. Adım: Hedef kitlenizi seçin

  • Otomatik hedef kitle – Instagram, mevcut takipçilerinizle benzer ilgi alanlarına, demografik özelliklere ve benzer konumlara sahip kişileri hedefleyecektir. Bu, > 1000 takipçiniz varsa en iyi sonucu verir.
  • Kendi hedef kitlenizi oluşturun – Hedefleme seçeneklerinizi manuel olarak girebilirsiniz.

4. Adım: Bütçenizi ve sürenizi belirleyin

Minimum bir ücretle başlamanız (bu ülkeye göre değişir) ve dağıtımı optimize etmek için reklamınızı en az 3-5 gün boyunca yayınlamanız önerilir.

Adım 5: Performansınızı analiz edin ve iyileştirin

Hedef kitlenizi, pazarlama hedefinizi ve reklam bütçenizi değerlendirmek ve anlamak için güçlendirilmiş gönderiler kullanın. Gelecekteki Instagram reklam kampanyalarında pazarlama stratejinizi gözden geçirin ve geliştirin .

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...