Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

İnsanlar neden sosyal medyada markaları takip ediyor?

İnsanlar neden sosyal medyada markaları takip ediyor?

Bu sorunun cevabı, profilinizin başarısının anahtarıdır. Başarılı bir sosyal varlık, hedef kitleyi anlamakla başlar, çünkü bu, hangi içeriğin oluşturulacağı konusunda fikir verecektir.

Kullanıcıların %73.4’ü bir markayı ürün veya hizmetine olan ilgi nedeniyle takip ederken, %58,8’i promosyonlarıyla daha fazla ilgileniyor. Ayrıca insanlar eğlenceli ve iletişime açık iş profillerini takip ederler. Ya da arkadaşları içeriklerini takip ettiği için markalarla etkileşime giriyorlar.

Her ne kadar birçok kişi markaları çevrimiçi keşfetmeden önce sevdikleri için takip ediyor. Bununla birlikte, izleyicilerinizin sizi daha iyi tanımasını sağlamak için eğlenceli içerik oluşturma ve markanızın kişiliğini gösterme fırsatını yine de değerlendirebilirsiniz.

Organik VS Organik olmayan büyüme

Hizmetleri kullanma ve etkileşim satın alma cazibesi yüksektir. Ancak bize güvenin, gelecekte herhangi bir noktada sahte büyümeye ulaşmaktan fayda görmeyeceksiniz.

Profilinizin üst kısmında görünmek ve hikayelerinizin bağlantılarını yerleştirmenize olanak sağlamak yerine, birkaç bin takipçinin size nasıl zarar verebileceğini merak ediyor olabilirsiniz. 

Instagram algoritması karmaşıktır, ancak sahte takipçileri sahte olarak tanımaz. 2000 takipçiden sadece 30’u gönderinizi beğendiyse veya hatta gördüyse, algoritma içeriğinizin ilginç olmadığını düşünecektir. Bu nedenle, gönderilerinizden gerçekten zevk alan en sadık takipçilere bile içeriğinizi göstermeyecektir. Sadece görmeyecekler.

Sahte büyüme, katılım oranlarınıza, erişiminize, keşiflerinize vb. Birçok yönden zarar verir ve kesinlikle sosyal medya pazarlama çabalarınızı düşürür.

Yönergelerimize bağlı kalmanızı ve kesinlikle organik büyüme tekniklerini kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...