Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

İçeriğinizi Instagram’da toplayın

İçeriğinizi Instagram’da toplayın

Ne zaman  Instagram beslemeyi planı , takip etmelidir ilk adım göndermek istediğiniz tüm içerik toplamak olduğunu. Bu, ilerideki günler için feed’inizi planlamanıza yardımcı olacaktır. Öte yandan, kendi içeriğinizi oluşturursanız, birkaç hafta boyunca yeni içerik oluşturmanıza yardımcı olacak düzenli “çekim günleri” düzenleyebilirsiniz. Bu, zamanınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak etkili bir yöntemdir ve ayrıca faaliyetlerinizi nasıl daha iyi planlayacağınızı öğrenmek için iyi bir alıştırma olacaktır.

Dahası, içerik parçaları toplarsanız, bu her gün bir fotoğraf paylaşmanız gerektiği anlamına gelmez. Gerçekten verimli olmak istiyorsanız, aynı anda birkaç fotoğraf yayınlayabilir ve Instagram hesabınızı takipçileriniz için daha çekici hale getirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, onları göndermek istediğiniz sırayı belirlemek. Fotoğraflarınızın bir hikaye anlatması gerekiyor. Bu nedenle, gönderi siparişinizin hangisi olacağına karar vermek, siz ve rakipleriniz arasında fark yaratabilir.

Estetik

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Instagram feed’iniz hesabınızın penceresidir. Bu nedenle, birisi profilinizi ziyaret ettiğinde, arkasındaki hikayeyi hemen anlamalı ve bunun bir parçası olmalıdır. Bir kullanıcı Instagram hesabınızı takip etmeye karar verdiğinde, önce tüm profilinize bir göz atacak ve ardından kendisini en çok ilgilendiren gönderilerin hangileri olduğuna karar verecektir. Bu, Instagram’daki gönderilerinizde tutarlı olmanız ve estetik söz konusu olduğunda tutarlı olmanız gerektiği anlamına gelir. Aşağıda, göz önünde bulundurmanız gereken bazı unsurları bulabilirsiniz:

Renkler –  Başarılı rakiplerinizin profillerini analiz ederseniz, renk temalarında tutarlı olduklarını göreceksiniz. İçerik değişse bile, tutarlı bir renk paleti tutmanız ve takipçilerinizi temanıza alıştırmanız gerekir.

İçeriğinizin arkasındaki içerik –  Instagram hesabınızda yayınlamak istediğiniz fotoğrafları seçtiğinizde, hangi nişe odaklanmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Araştırmanızı yapın ve takipçilerinizi en çok neyin meşgul ettiğini keşfedin ve bu içerik parçalarına bağlı kalın. Yaratıcı olduğunuzda çabalarınızın ödüllendirileceğini göreceksiniz.

Profesyonel olun –  kendi çekiminizi yapıyorsanız, bu işi çok ciddiye almalısınız. Takipçileriniz kalitesiz görsellerden hoşlanmayacaktır. Yani daha fazla takipçiye sahip olmak istiyorsanız ya en kaliteli fotoğrafları seçersiniz ya da bunu profesyonel bir şekilde kendiniz yaparsınız.

ızgaralar

İçeriğinizi yayınlamadan önce önizlemeniz, nasıl göründüğünü kontrol etmeniz ve takipçilerinizin kriterlerini karşılayıp karşılamadığına karar vermeniz gerekir. Bu nedenle, renk temanıza uygun olup olmadığını ve takipçilerinizin gereksinimlerine yanıt verip vermediğini kontrol edebilirsiniz. Bir seferde daha fazla fotoğraf yayınladığınızda, ızgara önizleme aracını başarıyla kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz fotoğrafların birlikte nasıl göründüğünü kontrol etmenize ve hikayenizi sunmanıza olanak tanır. Ayrıca, gerektiğinde fotoğraflarınızın sırasını değiştirmenize de olanak tanır.

Izgara aracı, estetik çizgiyi korumanıza da yardımcı olacaktır. Böylece aynı renk paletini paylaşan fotoğrafları yayınlamayı seçebilir ve böylece profiliniz için çekici bir estetik oluşturabilirsiniz. Üstelik takipçilerinizi daha da çekecek desenler de oluşturabilirsiniz. Örneğin, her beşinci fotoğrafta bir alıntı yapmayı seçebilirsiniz.

Mozaik karo efekti oluşturun

Bu, günümüzde birçok takipçiyi kendine çeken çok havalı bir pazarlama stratejisidir. Fotoğrafınızı 4,6,8 veya kaç parça istediğinizde kestiğinizde mozaik döşeme efekti görünür. Daha sonra bunları Instagram beslemenize yükleyecek ve böylece orijinal fotoğrafı oluşturacaksınız. Mozaik çini efektini ekleyerek takipçilerinize yaratıcı olduğunuzu gösterecek ve onları şaşırtmak için tüm çabanızı göstereceksiniz.

Her şeyi önceden planlayın

Takipçilerinizi çekmek için kullanabileceğiniz estetik ve diğer efektlere karar verdikten sonra, sonraki adımlarınızı planlamanın zamanı geldi. Instagram feed’iniz markanızın hikayesini anlatmalıdır. Bu nedenle, ilk fotoğrafı göndermeden önce, bir sonraki gönderinizin hangisi olacağını düşünmelisiniz. Hedeflerinizi belirlemeli ve Instagram’dan ne elde etmek istediğinizi belirlemelisiniz. Bu nedenle, Instagram feed’iniz bu hedeflere odaklanmalıdır. Takipçileriniz tutarlılık görmek istiyor. Bu nedenle her şeyi önceden planlarsanız Instagram feed’inizde tutarlı bir çizgi tutacak ve profesyonelliğinizi göstereceksiniz.

Instagram hesabına sahip olmak zor değil. Ancak zaman zaman sadece Instagram profilinizi oluşturup birkaç fotoğraf yayınlamanız yeterli olmuyor. Bundan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, sürekli bir Instagram beslemesi planlamanız ve sağlamanız gerekir. Takipçileriniz, imajınızla meşgul olduğunuzu ve onlarla bağlantıda kalmak için elinizden gelen her şeyi yaptığınızı bilmelidir.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...