Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

Erişiminizi ve görünürlüğünüzü artırmak için bir hashtag stratejisi oluşturun

Erişiminizi ve görünürlüğünüzü artırmak için bir hashtag stratejisi oluşturun

Hashtag’ler, içeriğinizi yeni kitlelere ulaştırmak ve etkileşim oranınızı artırmak için Instagram için en iyi pazarlama stratejilerinden biridir. Ancak, gönderilerinizin başlıklarına hashtag’leri doldurmaya başlamadan önce bir plana ihtiyacınız var.

Genel anlamda, ortalama bir Instagram gönderisinde 10.7 hashtag bulunur , bu nedenle her şey nicelik değil nitelikle ilgilidir. Takipçilerinizi artırmak istiyorsanız, bu bir hashtag stratejisi, denemek için en iyi Instagram büyüme stratejilerinden biridir.

Tıpkı SEO anahtar kelimeleri gibi, hashtag’lerinizin de içeriğinize özel , uyarlanmış ve alakalı olmasını istersiniz . #plaj veya #aşk gibi hashtag’lerin milyarlarca gönderisi vardır, yani bu kadar geniş bir terim kullanarak hedef kitlenize ulaşmanız pek olası değildir.

Instagram hashtag stratejinizi geliştirirken aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

  • Markalı hashtag’ler : İçeriğinizi harmanlamak için kullanabileceğiniz marka adınıza özel bir veya iki hashtag oluşturmayı düşünün.
  • Niş hashtag’ler : İçeriğiniz yüksek niyetli kitlelere ve gönderilerinizin içeriğine ne kadar uyarlanırsa, anlamlı sonuçlar elde etme olasılığı o kadar artar.
  • Konumlar : Bölgenize özel hashtag’ler eklemek, yakınınızdaki değerli kullanıcılara ulaşmanıza yardımcı olabilir.
  • Özel etkinlikler veya mevsimler: Gönderiniz bir etkinlik veya sezonla bağlantılıysa, stratejinize hangi popüler hashtag’leri eklediğinizi düşünün.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...