Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

Dünya Çapında Instagram Kullanıcılarının Ortalama Yaşı

Dünya Çapında Instagram Kullanıcılarının Ortalama Yaşı

Instagram, hem markaların hem de etkileyicilerin çevrimiçi izleyicilerle etkileşim kurması için en popüler sosyal medya platformlarından biridir.

2020 itibariyle, dünya çapında 1 milyardan fazla aktif kullanıcı var . Uzmanlar ise bu rakamın önümüzdeki 5 yıl içinde %20 – %30 arasında büyüyeceğini tahmin ediyor.

Peki Instagram’ı kimin kullandığını merak edebilirsiniz. Dünya çapında Instagram kullanıcılarının ortalama yaşı nedir? Çoğunlukla genY mi yoksa Z jenerasyonu mu? Platformda daha fazla erkek veya kadın kullanıcı var mı?

Instagram’ı kimin kullandığını bilmek, sosyal medya stratejinizi daha iyi planlamanıza ve hatta pazarlamanızı Instagram’a mı yoksa diğer platformlara mı odaklamanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olabilir .

Sorunuzu yanıtlamaya yardımcı olmak için son zamanlarda yapılan birkaç çalışmadan veri topladık. Aşağıda , Statista tarafından derlenen Temmuz 2020 itibarıyla dünya genelindeki Instagram kullanıcılarının dağılımını görebilirsiniz .

İşte dünya çapındaki Instagram kullanıcılarının ortalama yaşı:

 • En büyük Instagram kullanıcısı grubu (kullanıcıların %33,8’i) 25-34 yaşları arasındadır.
 • İkinci en büyük grup (kullanıcıların %29,3’ü) 18-24 yaşları arasındadır.
 • Üçüncü en büyük demografik grup ise %15,9 pay ile 35-44
 • Genel olarak, Instagram kullanıcılarının %56’sı kadın, %44’ü erkek
 • Veriler, Instagram’ın 13 ila 64 yaş ve üstü kullanıcıları ile en geniş kullanıcı tabanlarından birine sahip olduğunu gösteriyor.

  Ancak Instagram kullanıcılarının yaş ortalaması (%33,8) 25 ile 34 yaş arasındadır.

  Toplamda, dünya çapındaki toplam Instagram kullanıcılarının %70’inden fazlası 34 yaş ve altındaydı. Bu, platformu genel olarak daha genç bir kitleyi hedefleyen sosyal medya pazarlamacıları için özellikle çekici kılıyor.

  Artık dünya çapındaki Instagram kullanıcılarının ortalama yaşının ne olduğunu bildiğinize göre, bu bilgiyi sosyal medya stratejinizi daha etkili bir şekilde planlamak için kullanmanın zamanı geldi.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...