Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

Dizüstü Bilgisayarımdan Instagram’a Gönderi Paylaşabilir miyim?

Instagram her şeyden önce bir mobil uygulama olabilir, ancak yavaş yavaş küçük ekrandan çıkıp dizüstü bilgisayarlara ve bilgisayarlara giriyor. Instagram, son zamanlarda, öncelikle mobil tabanlı sosyal ağ için ileriye doğru büyük bir adım olan, bilgisayarınız üzerinden doğrudan mesaj gönderip almayı mümkün kıldı. Arkadaşlarınızla bilgisayarınızdan konuşabilmek eğlenceli ve kullanışlı olsa da, fotoğrafları doğrudan bilgisayarınızdan da gönderebilseydiniz iyi olurdu.

İşte iyi haber; dizüstü bilgisayarınızı kullanarak Instagram’a gönderi göndermeniz zaten mümkün. “Dizüstü bilgisayarımdan Instagram’a gönderi yapabilir miyim” diye bilmek istiyorsanız, cevabınız evet, yapabilirsiniz. İşin püf noktası, bunun resmi bir özellik olmamasıdır. Yine de sistemi çalıştırmanın bir yolu var, böylece sosyal ağa Mac veya PC’den mobildeymiş gibi bağlanabilirsiniz. Doğru bir şekilde yapılması biraz zaman alıyor ancak kurulum işlemini sadece bir kez yapmanız yeterli.

Dezavantajı, bu numaranın yalnızca fotoğraf yüklemek için işe yaramasıdır. Bir dizüstü bilgisayardan Instagram’a video yüklemenize izin vermez.

Dizüstü bilgisayar aracılığıyla Instagram’da nasıl gönderi paylaşılacağını bilmek, web tarayıcılarının nasıl çalıştığı hakkında bir veya iki şey bilmek anlamına gelir. Çoğu tarayıcının “kullanıcı aracısını” – web sitelerinin göz attığınız cihazı nasıl belirlediğini – değiştirmenize izin veren bir seçeneği vardır, böylece farklı türde bir cihazdan göz atıyor gibi görünebilirsiniz. Örneğin, söz konusu web sitesinin mobil sürümünü görüntüleyen bir iPhone veya Android cihazında geziniyormuş gibi Chrome’un web sitelerini yüklemesini sağlayabilirsiniz. Bir dizüstü bilgisayardan veya PC’den Instagram’a gönderi yaptığınızda yapacağınız şey budur.

Instagram’ı Chrome, Edge, Safari ve Firefox üzerinden mobilde olduğunuzu düşünmesi için nasıl kandıracağınıza bakalım.

Chrome, Edge ve Firefox ile Dizüstü Bilgisayardan Instagram’a Nasıl Gönderilir

Bunlar, Chrome, Edge ve Firefox aracılığıyla Instagram’a gönderi gönderme adımlarıdır. Kullanılan örnekler Chrome’dadır, ancak üç tarayıcı aynı çerçeveye sahiptir ve bu nedenle süreç üçü için de neredeyse tamamen aynıdır.

Chrome için Instagram.com’u açıp hesabınızda oturum açarak başlayın. Sayfaya sağ tıklayın ve sağ tıklama menüsünden Inspect (veya Inspect Elements for Firefox) öğesini seçin

Ekranın altında veya yanında bir sürü anlamsız kelime içeren bir pencere görünmelidir. Bu karışıklığın en önemli kısmı, Müfettiş aracının sol üst köşesindeki küçük tablet simgesidir. Simge, Firefox için sağ üsttedir.

iPhone/iPad görünümlü simgeye tıklayın. Bu simgeye tıklamak, Instagram arayüzünün yenilenmesine ve web sitesinin mobil versiyonunun görüntülenmesine neden olacaktır. Mobil sürüm, fotoğraf yüklemenize ve gönderi oluşturmanıza olanak tanıyan basit bir “+” düğmesiyle birlikte gelir.

Gönder düğmesini görmüyorsanız, sayfayı tekrar yenilemeyi deneyin. Birkaç denemeden sonra görünmelidir.

Gönderinizi yaptıktan sonra Müfettiş aracını tekrar açın ve Masaüstü moduna geri dönmek için tablet simgesine tıklayın.

Safari Tarayıcısı ile Dizüstü Bilgisayardan Instagram’a Nasıl Gönderilir

Safari’yi açın ve ekranın üst kısmındaki menü çubuğuna tıklayın. Tercihler’e tıklayın ve Gelişmiş Sekmesini açın. Aşağıda gösterildiği gibi “Menü Çubuğunda Geliştirme menüsünü göster” etiketli bir kutu olmalıdır. kutuya tıklayın.

Safari’de yeni bir sekme veya pencere açın ve Instagram.com’a gidin. Web sitesi normal sürüm olacak, ancak tüm bunları değiştirmek üzeresiniz. Ekranın üst kısmındaki menü çubuğunda bulunan “Geliştir” seçeneğine tıklayın. Kullanıcı Aracısı> Safari – iOS XX – iPhone’a gidin. XX, iOS’un mevcut sürümüyle değiştirilecek, ancak temel seçenek ve ayar aynı.

Chrome’da olduğu gibi, bu, Safari’ye bir mobil cihazdaymışsınız gibi davranmasını söyleyecektir. Instagram sayfasını yenileyin ve gönderi yapmanızı sağlayan bir + simgesi görmelisiniz. Simge sayfanın altındadır. Bir fotoğraf seçmek için işarete tıklayın ve ardından bir filtre seçme, bazı düzenlemeler yapma ve Instagram’ın yapmanıza izin verdiği diğer tüm eğlenceli şeyler gibi normal adımlardan geçin.

İşiniz bittiğinde kullanıcı aracısını Varsayılan ayara geri döndürmeyi unutmayın. Artık her web sitesinin mobil versiyonlarına bakmak zorunda kalmak istemezsiniz, değil mi?

Gördüğünüz gibi, dizüstü bilgisayarınız aracılığıyla Instagram’a gönderi gönderme işlemi düşündüğünüzden daha kolay. Artık Instagram web sitesinin mobil ve masaüstü sürümleri arasında nasıl hızlı geçiş yapacağınızı bildiğinize göre, bilgisayarınızın telefonunuzla senkronize olmasını beklemek zorunda kalmadan istediğiniz zaman fotoğraf gönderebilirsiniz.

Instagram’ın mobil sürümüne masaüstü veya dizüstü bilgisayardan erişmenizi sağlayan çok sayıda üçüncü taraf uygulaması da vardır. Bu çözümler, yazılım indirmenizi ve ayarlarla uğraşmanızı gerektirir. İşleri “evde” tutmayı tercih ediyorsanız, o zaman tarayıcı ayarlarıyla oynayıp Instagram’ı bir mobil tarayıcıda olduğunuzu düşünmesi için kandırmak daha iyidir. Kullanıcı aracılarını her zaman değiştirmek zorunda kalmak istemiyorsanız, bir üçüncü taraf uygulaması doğru seçim olacaktır.

Bilgisayarınızdaki mobil uygulamalara erişmenin bir yolunu istiyorsanız, BlueStacks’ten daha iyisi olamaz. BlueStacks, bilgisayarlar için bir Android öykünücüsüdür ve size bilgisayarınızda bir Android cihazı etkin bir şekilde sunar. Tarayıcınızda herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek kalmadan, Instagram da dahil olmak üzere bilgisayarınızda mobil uygulamaları kullanma seçeneğine sahip olacaksınız.

 

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...