Connect with us

Ne Aramıştınız?

İnstagram

Dikkate Alınması Gereken Instagram Gönderi Faktörleri

Dikkate Alınması Gereken Instagram Gönderi Faktörleri

En yeni Instagram algoritması, yeni gönderilere eski gönderilere göre öncelik verir; bu, takipçilerinizin çoğunun uygulamayı ne zaman kullandığını bilmeniz gerektiği anlamına gelir, böylece bu zaman aralıklarında gönderi paylaşabilirsiniz.

Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zamanınızı belirlemek için, gönderilerinizden aldığınız etkileşimi sağlayabilecek veya bozabilecek bu önemli şeylere bir göz attığınızdan emin olun.

Hedef takipçi demografiniz: Tipik 9’dan 5’e kadar işlerde çalışan yetişkinlerin sabahları Instagram’a bakma olasılığı daha yüksek olabilirken, geç saatlere kadar dışarıda kalan ve tüm gece çalışan üniversiteli çocuklar, izinliyken Instagram’da biraz daha aktif olabilir. saatler. Hedef kitlenizi belirlemek, Instagram’ı günün hangi saatinde kontrol etmeyi sevdiklerini bulmak için ilk adım olabilir.

Saat dilimi farklılıkları: Dünyanın her yerinden takipçileriniz veya hedef kitleniz varsa, günün belirli saatlerinde paylaşım yapmak, çoğunlukla aynı saat diliminde yaşayan takipçileriniz varmış gibi size aynı sonuçları vermeyebilir. Örneğin, takipçilerinizin çoğu, Pasifik (PST), Dağ (MST), Orta (CST) ve Doğu (EST) gibi tipik Kuzey Amerika saat dilimlerinde yaşayan Kuzey Amerika’dan geliyorsa, gönderi yayınlamaya başlayarak denemeler yapmaya başlayabilirsiniz. Instagram’da 07:00 EST civarında ve 21:00 PST (veya 12:00 EST) civarında durmak.

Fark  ettiğiniz etkileşim kalıpları: Günün belirli saatlerinde gönderi paylaşırken etkileşimdeki artışlara çok dikkat ettiğinizden emin olun. Araştırmanın ne söylediği veya uzmanların size en uygun zaman ve günler hakkında ne söylediği önemli değil, sonuçta önemli olan kendi takipçilerinizin davranışlarıdır.

İşletme profili bilgileriniz: Bir işletme profiliniz varsa, gösterimler, erişim, web sitesi tıklamaları, profil görünümleri, takipçiler etkileşimi, hikayeler ve daha fazlası hakkında analizlere erişebilirsiniz. Bu size, hedef kitleniz için hangi zamanların en uygun olduğu hakkında değerli ipuçları ve bilgiler sağlayabilir.

İyi bir Instagram zamanlama aracı: Belirli zamanlarda manuel olarak gönderi yapmayı hatırlamaya çalışmak yerine, gönderilerinizi tek seferde planlamak için Buffer gibi bir sosyal medya yönetim aracı kullanmayı düşünün .

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...