Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

Bir Instagram Hesabı İşletmenizi Tanıtırken Nasıl Oyunu Değiştirebilir?

Bir Instagram Hesabı İşletmenizi Tanıtırken Nasıl Oyunu Değiştirebilir?

Instagram, görsel içeriğin bir pazarlama aracı olarak kullanılmasını teşvik etme konusunda ön planda olan şirketlerden biridir. Aylık bir milyara yakın aktif kullanıcısıyla Instagram, işletmenizi tanıtmak ve yeni potansiyel müşterilere ulaşmak için güçlü bir araçtır.

İşinize, satışlarınıza ve daha fazla trafiğinize yönelik tanınırlığı artırmak için haftada 6 saat kadar az bir süre gerektiren, size neredeyse hiçbir finansal yük getirmeden uygun maliyetli bir platformdur. Başlarken  gerçek Instagram takipçileri  her işletmenin pazarlama stratejisinin önemli bir parçası olmalıdır. Herhangi bir işletmenin başarısını artırmak için önemli bir unsurdur.

 

Instagram yüksek etkileşim oranlarına sahip 

Instagram, herhangi bir sosyal medya ağının en yüksek katılım oranlarına sahiptir. Diğer bir deyişle, hedef kitleniz yalnızca reklamlarınızı görmez, onlarla etkileşimde bulunur ve onları hatırlama olasılıkları diğer sosyal medya kanallarından daha yüksektir.

Instagram’da hesap başına ortalama katılım oranı %4’tür. Bu, şirketinizin ait olduğu sektöre bağlı olarak değişecektir. Örneğin, bir alışveriş ve perakende hesabının katılım oranları, tanınmış bir kişininkinden çok farklı olacaktır.

O zaman bile, Instagram hala diğer tüm sosyal medya ağlarından daha yüksek katılım oranlarına sahip. Göre  araştırma  Forrester tarafından, Instagram reklamları yoluyla reklam hatırlama diğer sosyal medya ağları (reklam hatırlama gösterim sayısından daha reklam performansını ölçmek daha etkili bir yoldur) reklam hatırlama daha yüksek 2.8x hakkındadır.

Tüketicilerin ayrıca Instagram’da markalı içerikle etkileşim kurma olasılığı Facebook’a kıyasla 58 kat ve Twitter’a kıyasla 120 kat daha fazladır.

Instagram sayfalarının yeni ziyaretçileri, Twitter, Facebook ve Pinterest dahil olmak üzere diğer tüm sosyal medya ağlarından ayrı sayfalarda daha fazla zaman harcar. Bu, Instagram’ın yeni kullanıcıları çekme ve onları yönlendirme trafiği olarak web sitenize yönlendirme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Artan marka bilinirliği

Sosyal medya ağları, dijital pazarlama söz konusu olduğunda markanızın görünürlüğünü artırmanın açık ara en etkili yöntemidir. Instagram, aynı anda milyonlarca kullanıcıya erişmenizi sağlar .

Instagram, hashtag’ler, özel öneriler ve Instagram’ın kullanışlı Keşfet sekmesi aracılığıyla yeni fotoğraflar keşfetmeyi, yeni arkadaşlar edinmeyi ve yeni işletmeler keşfetmeyi kolaylaştırıyor. Başlamak için işletmeniz için bir sosyal medya profili oluşturun ve diğer insanlarla etkileşim kurmaya başlayın. İçeriği beğenerek ve paylaşarak çalışanları, sosyal medya ortaklarını ve sponsorları dahil edin. Paylaşılan her gönderi, dünyayı daha sonra potansiyel müşterilere dönüşebilecek yepyeni bir bireyler ağına açan bir gönderidir.

Pazarlamacıların %91’i Instagram’a zaman ayırarak takipçilerini büyütme ve markalarının görünürlüğünü artırma konusunda olumlu sonuçlar elde ettiğini iddia ediyor. Sosyal medya ağınız için bir sayfaya sahip olmak, yeni yüzleri ve tanıdık yüzleri geri getirmeye başlamak için fazlasıyla yeterli.

 

Kapsamlı hedefleme araçlarına erişim

Instagram ilk piyasaya sürüldüğünde, halka açıldıktan ancak bir ay sonra Facebook tarafından hızla satın alındı. İyi ya da kötü, Instagram’ın tüm iş modeli ve kaderi, Facebook’un yaptığı her şeyde derinlemesine iç içe geçmiş durumda.

Google’ın yanı sıra Facebook’un dünyadaki en karmaşık ve kapsamlı reklam hedefleme algoritmalarına sahip olduğu biliniyor. Instagram, Facebook’a katılır katılmaz, yavaş yavaş aynı teknolojiye erişim izni verildi ve Facebook’u ölçek ve yetenek açısından eşleştirmeye başladı.

Facebook, içeriğinizin yaş, konum, ilgi alanları ve genel davranışa göre reklamını yapmanıza olanak tanır. Instagram artık aynı araçlara erişmenizi sağlıyor.

Sosyal medya içerik uzmanı ve deneme hizmetleri yazarı Michelle Thomson, konu pazarlama olduğunda, hedef kitlenizi ne kadar doğru tanımlarsanız, pazarlama kampanyanızın o kadar başarılı olacağını söylüyor.

Instagram ayrıca Facebook’un güçlü yeniden hedefleme yeteneklerine de erişebilir. Soğuk hedefleme, markanızı daha önce görmemiş veya duymamış kişilere ulaşmaktır. Bunlar soğuk potansiyel müşterilerdir ve alıcılar veya daha iyisi, tekrarlayan alıcılar olmadan önce fikirlerinize ve ürünlerinize ısınmaları gerekir.

Yeniden hedefleme ise, markanızı daha önce duymuş kişileri hedefleyerek onları satın almaya yönlendirmek anlamına gelir. Bunu başarmanın en yaygın yolu, web sitenizi ziyaret eden, haber bültenlerinize abone olan veya CTA’nıza yanıt veren ancak henüz satın alma işlemi gerçekleştirmemiş kişileri hedeflemektir .

Bu, sahip olunması gereken yararlı bir özelliktir çünkü pazarlamacılara Instagram pazarlama stratejisi geliştirirken çok fazla esneklik sağlar. Instagram hesabınızın gönderi etkileşimi, özel e-posta listeleri ve sahip olduğunuz diğer veri parçaları gibi özelliklere dayalı olarak yeniden hedefleme hedef kitleleri oluşturabilirsiniz. İdeal sonuçlar elde etmek için Instagram reklamlarının infüze edildiği bir strateji entegre edin.

Instagram reklamları harika sonuçlar alıyor

İnternetteki en yüksek katılım oranlarından birine sahip olmak, Instagram’da reklam alanı için ödeme yapmak hızlı bir şekilde karşılığını verir. Instagram’ın yetenekli reklam hedefleme yeteneklerini ve yüksek kullanıcı etkileşim oranlarını birleştirerek Instagram reklamları için ödeme yapmak, gönderilerinizin dikkat çekme, yeni takipçiler ve yeni müşteriler kazanma şansını artırır.

Instagram, işletmeleri web sitenize, uygulamalarınıza yönlendirmek veya isterseniz WhatsApp ve Messenger’da size kısa mesaj göndermek için kullanılabilecek çeşitli araçlara erişmenizi sağlar. Her kampanyada, hedeflerinizin ne olduğunu ana hatlarıyla belirtmeniz ve aynısını Facebook Ad Manager’ı kullanarak tanımlamanız gerekir. Aralarından seçim yapabileceğiniz dokuz kategori var.

Ad Manager içindeki en etkili araçlardan biri, bilinirliğe dayalı hedeflerdir. Adından da anlaşılacağı gibi, ‘farkındalık’ şemsiyesi altındaki hedefler, kullanıcıların markalarını görmesini ve hatırlamasını isteyen ekipler tarafından seçilmelidir.

Amaç, sonuç ne olursa olsun, reklamınızın mümkün olduğunca çok kişi tarafından görülmesiyse, hedefiniz olarak ‘Erişim’i seçin. ‘Marka Bilinirliği’ aynı şeyi elde etmek için kullanılabilir, ancak aynı zamanda kullanıcıların markanızı hatırlamasını sağlamaya da yardımcı olur. Normalde Reach’i tek başına kullanmaktan daha etkilidir.

Ayrıca Erişim için ödeme yapmak, her gösterim için ödeme yaptığınız anlamına gelir. Böyle bir kullanıcının gönderinizle etkileşime girip girmediğinden veya ilk etapta onu hatırlayacağından emin olamazsınız.

 

Instagram kullanıcılarının yaklaşık yarısı bunu alışveriş yapmak için kullanıyor

Günün sonunda Instagram’dan beklediğiniz şey daha fazla satış. Tüm sosyal medya platformlarından hiçbirinin pazarlamaya Instagram kullanıcıları kadar iyi yanıt vermediğini öğrenmek rahatlatıcı olabilir.

Bir rapora göre Instagram’da en çok görüntülenen hikayelerin neredeyse 1/3’ü markalara ve işletmelere ait. Ek olarak, Instagram kullanıcılarının üçte birinden fazlası geçmişte bir ürün satın almak için onu kullandı. Başka bir deyişle, Instagram kullanıcısı olmayanlara kıyasla Instagram kullanıcısı çevrimiçi olarak ürün satın alma olasılığı% 70 daha yüksektir.

Instagram kullanıcılarını daha da çekici kılan şey, %75’inin kendilerine sunulduktan sonra harekete geçmeleridir. Örneğin, profilinizle karşılaştıktan sonra, kullanıcıların 3/4’ü ya web sitenizi ziyaret edecek ya da profilinizdeki CTA butonunu takip edecektir.

‘Şimdi Alışveriş Yapın’ düğmesi profilinizdeki içerikle ve baştan sona doğru katılım ölçütleriyle yedekleniyorsa, profilinizi ziyaret eden her dört kişiden 3’ü bundan faydalanacaktır.

 

Bağlı bir kitle oluşturun

Instagram, Facebook’un sunduğu tüm ücretli özelliklerle birlikte gelir, ancak kendine özgü birkaç benzersiz özelliği de vardır. Bunlardan en önemlisi, yerleşik organik erişim işlevselliğidir.

Facebook’un algoritmaları, hayran kitlenizi veya takipçi sayınızı oluşturmak için ödeme yapılması gereken şekilde oluşturulmuştur. Bunun tam tersine Instagram, işletmelere çok fazla nefes alma odası vererek, doğrudan reklam paralarını kullanarak onlar için ödeme yapmak zorunda kalmadan doğrudan sonuçlara ulaşmanızı sağlar.

Organik erişim arzu edilir çünkü markalar ve takipçiler arasında doğal bir ilişki kurulmasına izin verir. Reklamlar bunun tam tersi olarak kabul edilebilir çünkü çoğu insan bunu mahremiyetlerine izinsiz giriş olarak görür. Markalar ve takipçiler arasındaki ilişkiye bu kişisel dokunuş, sadakati sürdürmek ve geri dönmelerini sağlamak için önemlidir.

Markanızı Instagram’da takip etmek bir taahhüttür. Bir tüketici sizi takip ettiğinde, sunduğunuz şeyle doğrudan ilgileniyor demektir. Bir pazarlamacı olarak, bunu fark etmek ve bu noktadan sonra ilişkiyi büyütmek için çalışmak sizin görevinizdir.

 

Sonuç

Instagram, diğer sosyal medya ağları arasında en yüksek katılım oranlarına sahip olduğu için sürekli olarak haberlerde yer almaktadır. Ancak, çalıştırdığınız hesap türüne ve dahil olduğunuz nişe bağlı olarak, yeni takipçiler edinmek diğerlerinden çok daha zor olabilir.

Ancak Instagram, bir işletmenin parçası olabileceği en avantajlı platformdur, çünkü gelişmiş reklam hedefleme araçlarına erişimi vardır ve markanız için farkındalık yaratmak için en iyi yerdir. Alacağınız sonuçlar, katılım metriklerinizi en üst düzeye çıkarmak için bölme, test etme, yineleme ve yeni taktikler denemeye ne kadar zaman ve çaba harcadığınıza bağlı olacaktır.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...