Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

3 Kat Daha Hızlı Takip Ederek Instagram’ınızı Büyütmek İçin Kesin Kılavuz

Instagram, Facebook tarafından bir milyar dolara satın alındı.

Bu arkasında dokuz sıfır olan bir… Vay canına!

O zamandan beri şirket, hemen hemen herkesin ve annelerinin büyüyen platforma atlaması ile adımlarını attı. Instagram’daki kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte , birçoğu onu bir pazarlama platformu olarak kullanmanın ve takipçilerini büyütmenin yollarını arıyor.

Bunu yapmanın birçok yolu var, ancak doğru yolu izleyerek Instagram’ınızı büyütmek için bir plana ihtiyacınız var.

Bu gönderide, takipçi sayınızı sürekli olarak büyütmek ve Instagram’da markanızı tanıtmak için ilgi çekici bir profil oluşturma, her gönderinin gücünü en üst düzeye çıkarma ve insanlarla etkileşim kurma adımlarını size göstereceğim.

Daha fazla Instagram takipçisi nasıl edinilir (infografik versiyon)

Bu oldukça uzun bir gönderi, bu yüzden biraz daha sindirilebilir bir infografik versiyonunu bir araya getirdik. Zevk almak!

Not: Bu bilgi grafiğini paylaşmaktan memnuniyet duyarız. Ancak, blogunuzda yayınlarsanız, bu gönderiye bir kredi bağlantısı eklediğinizden emin olun.

Instagram sizin için ne yapabilir?

Her popüler sosyal medya platformunda , onu gerçekten benzersiz kılan bir şey vardır.

Instagram farklı değil.

Ancak, bir web sitesine geri trafik oluşturmak için kullanılan Facebook ve Twitter’ın aksine , Instagram biraz farklı bir yaklaşım benimsiyor.

Instagram’daki bir profille, istediğiniz URL’ye tıklanabilir bir bağlantı ekleyebilirsiniz. Öte yandan, Twitter’da olduğu gibi resimlerinizi bir gönderiye veya URL’ye bağlayamazsınız.

Bu başlı başına kötü bir şey değil, ancak platformla hedefinizin ne olması gerektiğini netleştiriyor.

Instagram sitenize trafik çekebilirken, ana pazarlama gücü, markanızı oluşturmanıza ve o markanın bilinirliğini artırmanıza yardımcı olma yeteneğidir.

Marka bilinirliği önemli mi? Basit cevap evet.

Veriler, yerleşik ve güvenilir bir markaya sahip sitelerin daha yüksek bir dönüşüm oranına sahip olduğunu ortaya koydu.

Instagram’ı kullanmak , nihai dönüşüm hedefine götüren güveni ve marka bilinirliğini artırmaya yardımcı olabilir.

Fotoğraf yayınlamak, bunun işlerinde onlara neden veya nasıl yardımcı olacağı konusunda kafaları karıştırabilir, ancak aslında Instagram’ın neden çalıştığını görmek o kadar da zor değil.

Resimler çok samimidir ve çoğu insan için çoğu zaman el üstünde tutulan eşyalardır. Tek bir fotoğraf, bizi şaşırtan bir duygu telaşı uyandırabilir.

Bu yüzden ‘bir resim bin kelimeye bedeldir’ sözü.

Bu nedenle, fotoğrafları kullanmak ve insanlarla paylaşmak, markanızla başka türlü kurulması zor olabilecek duygusal bir bağ kurmanıza yardımcı olabilir.

Instagram’da kimlerin olduğu hakkında ilginç gerçekler

Benim gibiyseniz, veriler ve istatistikler sizi gerçekten heyecanlandırmanın bir yolunu bulur.

Ama yapmasalar bile, Instagram’da kimin olduğunu bulmaktan gelebilecek pek çok iyi şey var.

Oradaki kalabalığı daha net anladığınızda, onlarla konuşan içerik yayınlamak ve bu kalabalığın bir kısmını kendi sosyal takipleri karıştırma potunuza yönlendirmek için daha donanımlı olacaksınız.

İşte Instagram istatistikleri ve trendleri hakkındaki makalemizden bazı eğlenceli gerçekler :

 • Instagram’da her gün 500 milyondan fazla hesap aktif.
 • Instagram kullanıcılarının %84,4’ü fotoğrafları videoya tercih ediyor.
 • İnsanların %81’i bir ürün satın alıp almamaya karar vermek için Instagram’ı kullanıyor.
 • Instagram, diğer platformlardan farklı olarak istikrarlı bir hızla büyüyor.

Bunlar, mevcut istatistiklerden sadece birkaçı, ancak bunun gibi veriler birçok nedenden dolayı etkileyici.

Instagram’da erkekler ve kadınlar arasında neredeyse 50/50 oranında bir ayrım var ve bunların çoğu 24 yaşın altında. Ve en aktif olanlar bu demografik olanlar.

Hedef pazarınızla ilgili olarak gönderilerinizin olası alıcı ucundaki insanları anladıktan sonra, gönderilerinizi maksimum gösterim için daha iyi oluşturabilirsiniz.

Instagram hesabınızı nasıl kurarsınız

Instagram hesabınızı oluşturmak oldukça kolaydır, ancak potansiyel takipçileriniz üzerinde harika bir izlenim bırakmanıza yardımcı olacak şekilde kurmanın yolları vardır.

 1. Instagram uygulamasını akıllı telefonunuza veya tabletinize indirin
 2. Kaydolma seçeneğini seçin
 3. Bir profil resmi, e-posta adresiniz, bir kullanıcı adı ve bir şifre ekleyin (şu anda mükemmel bir tane bulamazsanız, kullanıcı adınızı daha sonra değiştirebilirsiniz).
 4. Hesap için bir ad ve bir telefon numarası girin (her ikisi de isteğe bağlıdır, ancak kesinlikle bir ad eklemelisiniz)
 5. Ardından, Instagram’da hesabı olan diğer arkadaşlarınızı takip etmeyi seçebileceğiniz Facebook’a bağlanacaksınız. Onları takip etmek isteyip istemediğiniz size kalmış.
 6. Bundan sonra, takip edecek başkalarını da bulabilirsiniz, ancak bunu daha sonra da kaydedebilirsiniz.

Ve bu, Instagram hesabınızı kurmakla ilgili.

Not: Hesabınızı kişiselden işletmeye geçirmeye de değer . Bu, sosyal medya planlama araçlarını kullanmanıza ve IG hesabınızdaki analitik gibi ek özelliklerin kilidini açmanıza olanak tanır .

Instagram profilinizden en iyi şekilde yararlanma

Artık hesabınız kullanıma hazır olduğuna göre, takipçi kazanmaya başlamanın zamanı geldi.

Aşağıdaki yöntemlerden herhangi birine geçmeden önce, profilinizi biraz geliştirmek için biraz zaman harcamalısınız.

Profil sayfanızı ziyaret ettiğinizde, diğerlerine kıyasla muhtemelen biraz yavan göründüğünü fark edeceksiniz. Bunu değiştirmek için, Instagram’daki diğer giriş seçeneklerini açmak için ‘Profilinizi Düzenle’ düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Burada profil adınızı, kullanıcı adınızı değiştirebilir, bir URL’ye bağlantı ekleyebilir ve kısa bir açıklayıcı biyografi ekleyebilirsiniz.

Şimdi doldurulması gereken en önemli alanlar link ve bio bölümleri.

Muhtemelen Instagram hesabınızı özel olarak ayarlamamışsınızdır, ancak bahsetmeye değer.

İnsanlar fotoğraflarınızı göremiyorsa ve sizi takip etmek için istekte bulunmak zorunda kalıyorlarsa, genellikle takip etmeye zahmet etmezler.

Bu nedenle, takiplerinizi büyütmek istiyorsanız, IG hesabınızı özel olarak ayarlamaktan kaçının. Kitleniz çok daha hızlı büyüyecek!

Bağlantı bölümü için tıklanabilir herhangi bir URL’yi buraya yerleştirebilirsiniz.

‘Akıllı Pasif Gelir’den Pat Flynn, tam bir URL kullanarak bloguna geri bağlantı veriyor.

Mesele şu ki, istediğiniz her şeye bağlanabilirsiniz, ancak adınızı, markanızı veya belirli bir siteye trafik oluşturmaya çalışıyorsanız, o zaman en mantıklı olan bir bağlantı ekleyin.

Yalnızca bir biyo bağlantıya izin verilir, ancak bu bağlantıdan daha fazlasını elde etmenize yardımcı olacak araçlar vardır. Daha fazla bilgi edinmek için Instagram bio bağlantı araçları listemize göz atın .

Bir biyografi yazın

Tıpkı Twitter gibi, Instagram’daki biyografiniz de dünyanın görmesi için orada. Biyografinize sadece 150 karakter yazmak için yeriniz var, bu yüzden bu bölümde çıldıramazsınız.

Ancak, yine de tüm değeri için sağabilirsiniz.

Twitter’a çok benzeyen Instagram, biyo alanınızda hashtag’leri kullanmanıza izin verir. Marketing Land (yukarıdaki resim), bunu yapan bir profilin harika bir örneğidir.

Kullandıkları hashtag’ler, nişleriyle ilgili yaygın olanlardır (#sosyal gibi) ve bunu yapmanın iki farklı avantajı vardır:

 1. Bu hashtag’leri kullanan kişilerin onları bulmasına yardımcı olur.
 2. Instagram’da izleyiciye tanımlamaya yardımcı olur; hepsi ne hakkında.

Aynısını yapmak için hashtag’leri kullanabilirsiniz. Tabii ki bu tamamen size kalmış, ancak birkaç popüler olanı kullanmak bile iyi bir şey olabilir. Diğer taraftan, süper spam içerikli olmak da istemezsiniz.

Biyografinize ne koyarsanız koyun, hashtag olsun ya da olmasın, cana yakın ve biraz açıklayıcı göründüğünüzden emin olun – bunun için en iyi çalışan tek bir kural olmasa da.

Biyografinize yazdıklarınızın ve tonunuzun, yarattığınız veya sağlamlaştırdığınız markayı yansıtması gerektiğini unutmayın. Profesyonel bir işletme veya işletme uzmanıysanız, biyografinizin bunu yansıtmasına izin verin.

Biyografinizde Emoji kullanmanın cazip olabileceğini biliyorum, ancak onu yalnızca kişisel kullanım için oluşturmuyorsanız, onları dışarıda bırakmayı deneyin. Emojiler ve garip yazı tipleri o kadar güzel görünmüyor ve takipçi sayınıza zarar verebilecek bir tür spam benzeri izlenim verme eğiliminde.

Takipçi kazanmak için Instagram en iyi uygulamaları

Gelelim işin aslına.

Aşağıda, Instagram’da büyük bir takipçi kitlesi oluşturmanın en iyi yollarından bazıları verilmiştir.

Daha önce düşünmemiş olabileceğiniz ne kadar çok şey yapabileceğinize şaşıracaksınız. Bu liste oldukça kapsamlı, bu yüzden tekrar tekrar gözden geçirebilmeniz için kaydetmenizi öneririm.

Pinterest’te bir panoya sabitleyin, yer imlerine ekleyin veya Pocket’e kaydedin.

Ne yaparsan yap, bunu unutma çünkü gerçekten çok büyük bir liste.

Etkileşim kurmak istediğiniz kişiyi tanımlayın

İlk resminizi göndermeden önce, kiminle ilgilenmek istediğinizi belirlemek isteyeceksiniz.

Blogunuz için takipçi kazanmak isteyen bir anne blogcuysanız, hedef pazarınız büyük olasılıkla diğer anneler olacaktır. Bu nedenle, gönderdiğiniz görüntü ve ilgili açıklama, buna doğru bir eğilime sahip olmalıdır. (yani zarif, kadınsı, yardımcı, sevimli, bilgilendirici vb.)

Bununla birlikte, bir fitness eğitmeniyseniz, pazarınız muhtemelen gençlerden yaşlılara kadar, hem erkek hem de kadın olmak üzere, yaşları kapsayabilen sağlıklı yaşamla ilgilenenler olacaktır.

Gönderileriniz yine de mesajınızı yansıtmalıdır ve ilham verici alıntılar içeren gönderiler, takipçi tabanınızı büyütmede büyük yardımcı olabilir.

Instagram’da ne yapmayı planlıyorsanız yapın, takipçi olarak kimi çekmeye çalıştığınızı bilmek daha etkili bir şekilde paylaşım yapmanıza yardımcı olacaktır.

Hashtag araştırması yapın; her gönderide hashtag kullanın

İster sıfır takipçiniz olsun ister binlerce takipçiniz olsun, hashtag’ler Instagram’daki en iyi arkadaşlarınızdır. Instagram, kullanıcıların beğenecekleri yeni şeyler ve takip edecekleri yeni insanlar bulmak için anahtar kelimeleri (hashtag’ler) girmesini kolaylaştırır.

Bu nedenle, gönderileriniz için kullanılacak doğru hashtag’leri bulmak, etkili Instagram pazarlaması için çok önemlidir.

Uygulamayı kullandığınızda Instagram ile hashtag araştırması yapmak biraz zor olabilir. Ancak başlamanın kolay bir yolu, rakiplerinizin hangi hashtag’leri kullandığını araştırmaktır.

Not: Hashtag araştırma sürecini hızlandırmak ister misiniz? Anında hashtag oluşturmak için MetaHashtags (aff) aracını kullanın.

Hashtag kullanımı başlı başına önemli bir konudur. Instagram hashtag kılavuzumuzda daha fazla bilgi edinin .

İlgi çekici fotoğraflar oluşturun

Instagram tamamen resimlerle ilgilidir; üzerine inşa edildiği tüm öncül budur.

Sadece bir fotoğraf çekmek, bazı hashtag’lerle bir açıklama eklemek ve buna iyi demek yeterli değil.

Hem sizi şimdi takip eden hem de kazanmak istedikleriniz takipçilerinizle etkileşime geçmek için resimlerinizi oluşturmalısınız .

Öne çıkan görüntüler oluşturmanıza yardımcı olacak bir sürü çevrimiçi araç ve akıllı telefon ve tablet uygulaması vardır.

Harika Instagram görüntüleri oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç çevrimiçi araç:

 • Canva
 • Snappa.io

Bilgisayarınızda bir görüntü oluşturmak ve onu göndermek için telefonunuza getirmek bir tür baş ağrısı olduğundan, bir telefon veya tablet kullanarak görüntü oluşturmak genellikle daha iyi bir seçenektir.

Ve bunları oluşturmanıza yardımcı olacak bir sürü uygulama var:

 • PicLab – Fotoğraf Düzenleyici ve Kolaj Oluşturucu
 • fonto
 • Snapseed

Muhtemelen çok sayıda başka uygulama vardır, ancak telefonunuzun veya tabletinizin uygulama mağazasında hızlı bir arama, deneyebileceğiniz en popülerleri hızlı bir şekilde gösterecektir.

Bunlarla ilgili harika olan şey, size Instagram’ın sunduğu dışında düzenleme seçenekleri sunmalarıdır. Harika bir resim oluşturmanıza gerçekten yardımcı olacak metin kaplamaları, çıkartmalar ve ekstra filtre seçenekleri gibi seçenekler elde edersiniz.

videoları unutma

Instagram, resim paylaşımı üzerine kurulmuş olsa da, kısa video klipler de paylaşabilirsiniz.

Eskiden bu özellik ile güzel bir video yapmak gerçekten zordu çünkü sadece kendi oluşturduğunuz videoları IG’de kullanabiliyordunuz. Ancak bir güncelleme bunu değiştirdi ve artık bunun yerine kısa bir video yükleyebilirsiniz.

Bu, bilgisayarınızı kullanarak harika videolar oluşturmak için biraz zaman harcayabileceğiniz ve ardından Instagram hesabınıza yüklemek için telefonunuza veya tabletinize gönderebileceğiniz anlamına gelir.

Açıkçası, yine de telefonunuzla bas-çek videoları yapabilirsiniz, ancak gerçekten harika bir şey yaratmak istiyorsanız, oluşturduğunuz videoları çekebilir ve gerçekten parlamasını sağlamak için bilgisayarınızla düzenleme yazılımını kullanabilirsiniz.

Yine de göndermeden önce bunları iyice düşünün. Markanıza yardımcı olacağını veya zarar vereceğini düşünüyor musunuz? Önümüzdeki yıllarda sana iyi yansıyacak mı?

Unutmayın, internette olan her şey SONSUZA KADAR orada kalır. (Öyle düşünmüyor musun? Sadece Tom Hardy’ye *göz kırp* sor)

Sık sık yayınlayın, ancak çok sık değil

Tıpkı diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi, Instagram’da da sık sık paylaşım yapmanız gerekiyor, ancak bunda da aşırıya kaçmak istemiyorsunuz.

Genel bir kural olarak, rahatsız edici olmadan günde bir gönderi ile kurtulabilirsiniz, ancak harika görüntüler ve çok fazla etkileşim alan gönderiler oluşturursanız, gün boyunca yaygaraya neden olmadan kolayca 5 kez gönderi yapabilirsiniz.

Takipçi görmek istiyorsanız, sık sık paylaşım yapmanız gerekir. Daha sık gönderi paylaşarak, hangi gönderilerin işe yaradığını, hangilerinin çalışmadığını ve IG’de yayınlamak için en iyi zamanların ne zaman olduğunu görebilirsiniz.

Etkileşim, yeniden yayınlama ve takip etme

Instagram son derece etkileşimli bir sosyal platformdur. Instagram takipçileri kazanmak için onlarla etkileşim kurmanız ve biraz saygı kazanmanız gerekir.

Yapması zor değil ama biraz stratejiden kimseye zarar gelmez.

Takip etmediğin kişilerin gönderilerini beğen

Fotoğraflar çok kişiseldir ve insanlar onları paylaşmayı sever. Birisi gönderisini beğendiğinde, almayı sevdikleri biraz duygusal (hatta ego) bir destek gibi olur.

Akışınızda takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini beğenebilseniz (ve beğenseniz de), ana akışınızda görünenlerin dışında da dalmalısınız.

Zamanla, muhtemelen bir takipçiniz olacak ve muhtemelen sizi takip eden herkesi takip etmeyeceksiniz.

Zaman zaman takipçi listenizi gözden geçirin ve bazı gönderilerini beğenin. Ayrıca, profilinizle ilgili görselleri bulmak ve dikkatinizi çeken görselleri beğenmek için hashtag’leri kullanın.

Gözden kaçmıyor.

İnsanlarla yorum yapın ve etkileşim kurun

Muhtemelen bunu fark etmişsinizdir, ancak Instagram, diğer ağlara kıyasla aslında çok sosyal olan bir sosyal medya platformudur .

Yorumlar ve @bahsetmeler, Instagram’da iletişim kurmanın ve başkalarıyla bağlantı kurmanın büyük bir parçasıdır.

Zaten beğendiğiniz bir gönderi bulduğunuzda, yorum bırakmak için bir dakikanızı ayırın.

Konuda yanıtlamak istediğiniz bir yorum var mı? Gönderiye yorum yapan diğer kişilerden birinin @mention ile dönüşüme katılın.

Bu, resmi yayınlayan ve yorum yapan kişiye bir bildirim gönderir – yani bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

Resimleri yeniden yayınla

Resimleri yeniden paylaşmak, fark edilmek için harika bir yoldur ve takipçi sayınızı artırır.

Unutmayın, karşılıklılık Instagram’da kaybolmaz.

Bu yaklaşımla çok stratejik olabilirsiniz.

İlk olarak, popüler olduğunu düşündüğünüz hashtag’leri kullanarak Instagram’da arama yapın.

Yeniden yayınlamak istediğiniz bir gönderi bulun ve altında yayınlandığı Instagram profili hakkında daha fazlasını görmek için tıklayın. Takipçileri çok mu? Yeni mi başlıyorlar? Biyografileri onlar hakkında ne diyor?

Bu, sahip oldukları erişim hakkında size iyi bir fikir verecektir. Daha sonra Repost For Instagram gibi bir uygulamayı kullanarak görüntülerini yeniden yayınlayabilirsiniz .

Ve onların resmini yeniden yayınladığınızda ve açıklamanıza bir @mention eklediğinizde, gönderiniz diğer kişiyi otomatik olarak bilgilendirecektir.

Ne yazdığınızı ve ne söylediğinizi görebilirler. Muhtemelen görüntüyü beğeneceklerdir.

Bu aynı zamanda Instagram’ın içinden onlarla bir konuşma başlatma şansı verir. Şansınız, sizi takip etmeleri ve onları takip etme iyiliğinize geri dönmenizdir.

‘Ben senin sırtını kaşı, sen benimkini kaşı’ fikri oldukça işe yarıyor.

Yarışmalar ve eşantiyonlar düzenleyin

Instagram’da takipçi kazanmanın mutlak en iyi yollarından biri, hediye vermek veya yarışmalara ev sahipliği yapmaktır .

Piyasadaki en etkileşimli sosyal platformlardan biri olan Instagram, bunları tutmak için en iyi yerlerden biri olduğunu kanıtladı.

Neden?

Çünkü insanlar bir şeyler kazanmayı ve eğlenmeyi seviyorlar – ikisini de onlara ev sahipliği yaparak verebilirsiniz.

Küçük bir takipçi kitleniz olsa bile, işleri doğru yaparsanız sayılarınızı artırabilirsiniz. Bir çekiliş yapmayı planlıyorsanız, hedef kitlenizin istediği bir şeyi verdiğinizden emin olmanız gerekir.

Örneğin, Instagram’daki omnomnominc tamamen bisküvi ve keklerle ilgilidir. Bunlar başarılı çünkü bunları seven bir sürü insan var ve izleyicileri açıkça onlarla ilgileniyor.

Bunu denemeye karar verirseniz, kitlenizin (henüz sizi takip etmeyen kişiler dahil) kazanmak isteyeceğini bildiğiniz bir şey bulmaya çalışın.

Ardından, kazanmak için nasıl girebileceklerine ilişkin yönergeleri düzenleyin. Genellikle, bunun gibi bir şey en iyi sonucu verir.

IG hesabınızda, resmin bir yerinde ‘Hediye’ veya ‘Yarışma’ yazan markalı bir resim yayınlayın. Açıklamanızda, bunlardan birine ev sahipliği yaptığınızı ve süre dolmadan insanların ne kadar süre girmesi gerektiğini söyleyin. Ardından, birinin kazanmak için nasıl girebileceğini şu şekilde listeleyin:

 1. Onları mı gibi fotoğrafınıza
 2. Onları mı yeniden yayınlamak kendi hesabına resmini ve size bildirmek için bir @mention kullanmak (çok benzersiz hashtag’i çakmak olabilir)
 3. Yeni IG takipçileri çekmek için gönderilerinizde hashtag’leri kullanın
 4. Orijinal fotoğrafınıza neden kazanmak istedikleri (veya yarışmanın bir parçası olarak ne karar verirseniz verin) hakkında bir yorum bırakmalarını sağlayın.

Resminizi beğenmeleri ve yeniden yayınlamaları, fotoğrafınızın onları takip eden herkesin akışında görüneceği ve böylece erişiminizin bir bütün olarak yayılacağı anlamına gelir.

Not: Bir yarışma düzenlemenin yasal sonuçları vardır. Inc.com aracılığıyla yapılan bu gönderi , bazı temel bilgiler için göz atmaya değer. Sonuç olarak, avukat olmadığımız için herhangi bir yasal tavsiyede bulunamayız, bu nedenle şüpheniz varsa bir avukata sorun.

Instagram takipçi sayınızı büyütmenin diğer yolları

Mobil cihazlarınızda Instagram hesabınızdan uzaktayken, Instagram takipçi sayınızı büyütmenin hala birçok yolu var .

Instagram’da takipçi sayınızı artırmak için profilinizi kolayca ortaya koymanın bazı kolay yolları burada.

Blogunuzda bir Instagram widget’ına veya takip düğmesine sahip olun

Bu, bugün uygulayabileceğiniz en basit yöntemdir. Bunu yapmanıza yardımcı olacak binlerce WordPress eklentisi olmasa da kelimenin tam anlamıyla yüzlerce vardır.

Bulduğum en güzel görünenlerden biri WP Instagram Widget’ı . Google’da veya WordPress Eklenti Dizini’nde bir arama, birkaç seçenek daha getirecektir, ancak bu, daha fazla Instagram takipçisi edinmenin çok basit bir yoludur.

E-posta bülteninizde bir düğme veya widget olsun

Haftalık/aylık bir bülten gönderiyorsanız, neden Instagram için bir takip düğmesi eklemiyorsunuz? Mailchimp, bunu kolaylaştıran bir dizi sosyal medya düğmesine sahiptir.

HTML ve CSS konusunda beceriksizseniz, kendi CTA (harekete geçirici mesaj) düğmenizi oluşturabilir ve bunu hesabınıza bağlayabilirsiniz.

Instagram’dan diğer sosyal kanallarınıza gönderin

Instagram ile bir resim paylaşmak üzereyken, hem Instagram’da hem de Tumblr, Facebook ve Twitter gibi sosyal hesaplarda paylaşım yapmanızı sağlayan bir dizi sosyal düğme vardır.

İstediğiniz hesapları bağlayabilir ve onlara seçici olarak resim gönderebilirsiniz. Ancak bunu yapmak, insanların doğrudan Instagram’dan gönderi paylaştığınızı görmelerini sağlar. Resme tıklayabilir ve sizi kolayca takip edebilecekleri profilinize geri dönebilirler.

Bu, sizi veya markanızı biraz daha iyi tanıyabilecekleri ayrı sosyal kanallarınızdan takipçilerinizi tek bir çatı altında toplamanıza yardımcı olabilir.

Instagram resimlerinizi blog yazılarınızda kullanın

WordPress, YouTube videoları gibi şeyleri kopyalamak ve yapıştırmak kadar basit hale getirdi, ancak blog gönderilerinize kolayca yerleştirebileceğiniz tek şey bu değil.

Aynı şeyi Instagram fotoğraflarıyla da yapabilirsiniz.

 • IG hesabınıza giriş yapın ve blog yazınızda kullanmak istediğiniz fotoğrafa tıklayın.
 • Bu resmin URL’sini kopyalayın ve ardından WordPress’teki Yazı Düzenleyicinize yapıştırın.

Gönderinizde otomatik olarak oluşturulacak ve tıklanabilir bir özellik haline gelecek ve birisinin sizi orada takip etmesini çok kolaylaştıracaktır.

Instagram hesabınızda AMA’lar barındırın

Bunun Instagram’da olduğunu henüz duymadım veya görmedim, ancak düşündüğünüzde Instagram, Bana Her Şeyi Sormak için mükemmel bir yerdir.

Twitter Sohbetleri ve forumlarda AMA’lara ev sahipliği yapmak, özellikle Twitter Sohbetlerini takip etmek biraz dağınık ve dağınık olabilir. Ancak Instagram’ın temiz bir düzeni vardır ve soruları takip etmek ve yanıt göndermek kolaydır.

Instagram’da ev sahipliği yapacağınızı blogunuzda, sosyal medya kanallarında veya çeşitli forumlarda takipçilerinize duyurabilir ve sizi oradan takip ederlerse başladığında haberdar olacaklarından emin olabilirsiniz.

Instagram analizleriyle daha derine inin

Diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak Instagram, henüz bir analiz özelliği yayınlamadı. Ancak, diğerleri plakaya çıktı ve malları teslim etti.

Şimdiye kadar kişisel olarak test ettiğim en iyisi Iconosquare ( önceden ücretsizdi ama şimdi maalesef ücretli bir araç).

Bu çevrimiçi araca aşık olmamın bir sürü nedeni var.

Ancak bu araçla ilgili en iyi şeylerden biri, içinde paketlenmiş olarak gelen analitiktir. Hesabınız için birkaç şeyi takip edebilirsiniz:

 • Hesabınıza genel bir bakış alın
 • Dönen bir analizle daha derine inin
 • İçeriğinize ve gönderilerinizin ne kadar etkileşim gördüğüne bir göz atın
 • Kaç kişinin sizi takip ettiğini ve takibi bıraktığını takip edin

Ancak Instagram için kullanabileceğiniz ücretsiz analiz araçları var. Daha fazlasını Social Media Examiner’ın bu gönderisinde bulabilirsiniz .

Instagram: Markalaşmak ve büyümek için harika bir araç

Dışarıdaki tüm sosyal medya ağları arasında bence Instagram en eğlenceli, ama aynı zamanda en güçlü olanlardan biri.

Sevilebilir bir kişilik ve duygusal bir bağ, markaların bu günlerde yaratması ve göstermesi gerçekten zor. Ancak Instagram – doğru kullanıldığında – çok daha kolay hale getirir.

Resimler ve videolar gözleri yakalar, kalbi etkiler ve eylemleri ve duyguları motive eder.

Açıkçası, markanız veya işletmeniz için ondan gelebilecek pek çok fayda var.

Aşağıdakileri artırmaya çalışıyorsanız, ancak biraz sıkışmışsanız, henüz denemediğiniz yukarıdaki birkaç adımı deneyin.

Buna bağlı kalın, neyin işe yarayıp yaramadığını ölçün ve başka bir yöntem deneyin.

Daha fazla Instagram takipçisi edinme rehberimizi beğeneceğinizi umuyoruz. Beğendiyseniz paylaşırsanız seviniriz.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...