Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

2021’de Instagram’da nasıl para kazanılır?

Benzersiz Instagram içeriği markanıza, hedef kitlenize ve bağlılık düzeyinize bağlı olarak, Instagram’da aşağıdaki yollarla para kazanabilirsiniz:

  1. Sponsorlu gönderilerde markalarla çalışın
  2. Ortak ol
  3. Kendi çevrimiçi mağazanızı açın
  4. Fotoğraflarınızı çevrimiçi veya bir şeyler üzerinde satın

Buradaki güzellik, bir gelir akışının peşinden koşmanın, diğerini mutlaka dışlamamasıdır.

 

O halde Instagram’dan para kazanmaya yönelik en yaygın yaklaşımla başlayalım: Etkileyici olarak markalarla ortaklık yapmak.

Sponsorlu gönderilerde markalarla çalışın

“Etkileyici” terimi bu günlerde çok sık kullanılıyor.

Etkileyici, temel olarak, çevrimiçi harika şeyler yaparak ve paylaşarak kendilerine çevrimiçi bir itibar kazandıran herkestir. Kitleleri için influencerlar, belirli konulardaki görüşlerine saygı duyulan zevkleri belirleyen, trend belirleyenler ve güvenilir uzmanlardır.

Birçok marka bununla rekabet edemez, bu nedenle ürünleri hakkında bilgi sahibi olmaya yardımcı olan sponsorlu gönderilerde etkileyicilerle ortaklık kurarlar.

Ancak markaların istediği yalnızca Instagram hesabınızın boyutu ve erişimi değil, aynı zamanda kitlenizin içeriğinize olan güveni ve etkileşimidir.

Etkileyici olarak gelirinizi ve bir içerik oluşturucu olarak dürüstlüğünüzü dengelemek zor olabilir, ancak ayakta kalmak için Instagram pazarlama gelirinize güvenmiyorsanız, birlikte çalıştığınız markalar konusunda her zaman seçici olma özgürlüğüne sahipsiniz. çünkü markalar birlikte çalıştıkları Instagramcılar konusunda seçici olacaklar.

Etkileyici olarak neyin ücretlendirileceğine nasıl karar verilir?

Tipik olarak bu etkileyici anlaşmalar, içerik ( Instagram reklamları , bir gönderi, bir video veya bir Hikaye) oluşturulmasını içerir ve bazen markanın bu içeriği kendi sitesinde veya bir reklamda kullanmasına izin verir.

Bu anlaşmaların çoğu pazarlığa açıktır ve bir ücret, ücretsiz bir ürün, bir hizmet, bir hediye, teşhir vaadi veya bunların bir kombinasyonu karşılığında tek bir gönderiyi veya tüm bir kampanyayı içerebilir.

Pazarlık yaparken, yalnızca içerik değil, hedef kitlenize erişim (etraftaki en popüler sosyal platformlardan birinde potansiyel olarak geniş bir erişim) ve kullanım hakları sunduğunuzu unutmayın.

5.000 etkileyici kişiyle yapılan bir ankette, yaklaşık %42’si , yalnızca bazı markaların ne kadar ödemeye istekli olduğu ve elinizdeki kartlara göre nasıl pazarlık yapılacağı hakkında bir fikir vermek için gönderi başına 200 ila 400 ABD Doları arasında ücret aldıklarını söyledi .

Son olarak, bir etkileyici olarak kendi kitlenizi de tanımak önemlidir.

Kitlenizin yapısı nedir ve katılım oranınız nedir (toplam etkileşimin takipçi sayınıza bölümü)? Bir işletme hesabına geçiş yaptıysanız, bunu Instagram Analytics raporunuzda yedeklemek için sayıları kazıp çıkarabilirsiniz. Bu, müzakere zamanı geldiğinde hazırlıklı olmanıza yardımcı olacaktır.

Çalışılacak markalar nasıl bulunur

Yeterince büyükseniz, markalar sizi bulacaktır. Ancak, kişilik ve değerler açısından benzer düzeyde olan markaları da arayabilirsiniz, böylece hedef kitleniz “satıyormuş” gibi hissetmez.

Bir anlaşmaya varmak için doğrudan onlarla iletişime geçebilirsiniz, ancak keşfedilme şansınızı artırmak için kendinizi birçok etkileyici pazaryerinden birinde listeleyebilirsiniz , örneğin:

  • Föhr . Farklı profillerinizi ve ortaklık için alışveriş yapan markalara toplam erişiminizi gösteren etkileyici bir “kart” oluşturmak için Instagram, blog, YouTube kanalınız ve diğer sosyal platformlarınızı birbirine bağlayın. Ayrıca markaların ve isteklerinin bir listesine de erişebilirsiniz, böylece siz de ulaşmak için inisiyatif kullanabilirsiniz.
  • Grapevine . 5.000 veya daha fazla takipçiniz varsa, benzer düşüncedeki markalarla çalışma fırsatı için kendinizi Grapevine pazarında listeleyebilirsiniz.
  • Kitleye dokunun . Ödül kazanmak için küçük içerik oluşturma görevleri yapın. Daha küçük bir kitleniz varsa bu harika. Yalnızca ABD’de mevcuttur. 
  • indaHash . Markalar katılabileceğiniz kampanyalar yayınlar. Instagram’da belirtilen hashtag’lerle bir resim yayınlayın ve ödeme alın. Uygun olmak için en az 700 meşgul takipçiye ihtiyacınız var.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...