Connect with us

Ne Aramıştınız?

İnstagram

2021’de Instagram’da Gönderi Paylaşmak İçin En İyi Zaman

2021’de Instagram’da Gönderi Paylaşmak İçin En İyi Zaman

Fotoğraflarınızın ve videolarınızın daha fazla izlenme, beğeni ve yorum alması için Instagram’da paylaşım yapmak için gerçekten günün en iyi zamanı var mı? Bunu anlamak biraz zor olabilir.

Her şeyden önce, Instagram’a öncelikle bir mobil cihaz üzerinden erişildiğinden, kullanıcılar hemen hemen her yerden istedikleri zaman Instagram özet akışlarına hızlıca göz atabilirler. Gönderi, görüntüleme ve etkileşim alışkanlıkları, diğer sosyal ağlara kıyasla Instagram’da oldukça farklı olma eğilimindedir ve bu da kullanıcıların en aktif olduğu zamanları belirlemeyi biraz daha zor hale getirir.

Oh, ve Instagram’ın yakın zamanda tanıttığı büyük bir şey daha var.

Instagram Algoritması ve Anlamı

Instagram gönderilerinin kronolojik sırada gösterildiğini hatırlıyor musunuz? Artık kesinlikle durum böyle değil.

Instagram, Haziran 2018 sunumunda algoritmasının ardındaki sırları açıkladı ve bir gönderinin bir kullanıcının akışında nasıl göründüğünü etkileyen ilk üç faktörün şunları içerdiğini vurguladı:

 1. İlgi: Bir kullanıcının daha önce ilgi gösterdiği içeriği içeren gönderiler, feed’in en üstünde daha sık görünür.
 2. Yenilik: Daha yeni gönderiler, günler veya haftalar önce olan gönderilere göre öncelik sıralaması alır.
 3. İlişki: Arkadaşlardan, aile üyelerinden ve genel geçmiş etkileşimleri daha yüksek olan kullanıcılardan gelen gönderiler, akışın en üstüne daha yakın görünür.

Ne zaman gönderi paylaşacağınızı deniyorsanız, açıkçası yenilik, dikkat etmek isteyeceğiniz bir faktördür. Yenilik önemliyse, aşağıdakileri göz önünde bulundurmak isteyeceksiniz:

 • Daha az sıklıkta değil, daha sık yayınlayın. Daha sık gönderi, daha yakın zamanda gösterilen gönderiler anlamına gelir.
 • Özellikle günün veya haftanın en yoğun etkileşim saatlerinde yayınlayın. Gönderiniz yakın zamanda, kullanıcılar genellikle daha aktifken yapıldıysa, görülme olasılığı daha yüksektir.
 • Instagram ayrıca gönderilerin asla kullanıcılardan gizlenmediğine dikkat çekti. Kullanıcılar kaydırmaya devam ettikleri sürece takip ettikleri kullanıcıların tüm gönderilerini görecekler.

   

  En Son Araştırmanın Bize Instagram’da Ne Zaman Yayınlanacağını Söyledikleri

  SproutSocial’ın güncellenmiş 2019 raporuna göre , Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zamanlar:

  • Çarşamba saat 11:00
  • Cuma 10:00 ile 11:00 arası
  • Genel katılım salıdan cumaya 10:00 ile 15:00 arasında en yüksek seviyede kalır Hafta sonları da gün içinde 1:00 veya 14:00 civarında azalmaya başlayana kadar daha yüksek katılım görür

   Pazar, tüm hafta içi günlerin en düşük katılım miktarını alır. Katılım ayrıca her gün 23:00 ile 03:00 saatleri arasında en düşük seviyededir.

   Instagram’da paylaşım yapmak için haftanın en iyi günü Perşembe, en az etkileşimin görüldüğü Pazar ise Pazar.

   Instagram zamanlama aracı Daha sonra, dünyanın her yerinden hem küçük hem de büyük takipçilere sahip hesaplardan gönderilen 12 milyon Instagram gönderisini analiz etti. Elde ettikleri bulgulara göre , Instagram’da (Doğu Standart Saatine göre) paylaşım yapmak için hafta içi her gün ilk üç zamanı belirlediler.

  • Pazartesi: 06:00, 10:00, 10:00 pm.

   Salı: 2:00, 4:00, 9:00

   Çarşamba: 07:00, 08:00, 11:00

   Perşembe: 09:00, 12:00, 19:00

   Cuma: 5:00, 13:00, 3:00

   Cumartesi: 11:00, 19:00, 20:00

   Pazar: 07:00, 08:00, 16:00

   Yukarıdaki zaman aralıklarının her gün için yalnızca en iyi üç zaman aralığını gösterdiğini, hangi günlerin gönderi için en iyi olduğunu hesaba katmadan unutmayın.

   SproutSocial’ın verilerine baktığımızda, Çarşamba gününün tüm hafta boyunca paylaşım yapmak için en iyi gün olduğu açık .

  • Tüm bu farklı bulgulara rağmen, etkileşim sonuçlarını denemeye ve takip etmeye başlayana kadar tam olarak neyin en iyi sonucu verdiğini bilemezsiniz. Yine, hepsi hedef kitlenize ve takipçilerinizle bağlantı kurmak için Instagram’ı nasıl kullandığınıza bağlıdır.

   Instagram’da paylaşım yapmak için kendi zaman diliminizde aşağıdaki zaman dilimlerini deneyerek başlayabilirsiniz:

   • 05:00 Bu sefer SproutSocial’ın raporunda şaşırtıcı derecede iyi sonuçlar elde edildi, bunun nedeni muhtemelen bu erken yayınların, sabah erkenden uyanır uyanmaz telefonlarını kontrol eden kalabalığı yakalamasıdır.
   • 07:00 – 9:00 Sabah saatleri paylaşım  yapmak için iyi bir zaman çünkü herkes yeni uyanıyor. Çoğu insan, uyurken ne kaçırdıklarını görmek için telefonlarını kontrol etmekten kendini alamaz. Ancak sabah 9:00’dan sonra, normal çalışma ve okul saatleri nedeniyle katılımda biraz düşüş görebilirsiniz.
   • 11:00 – 14:00  Öğle yemeği saatinde, insanlar istediklerini yapmak için mola verirler; bu genellikle sosyal medyayı kontrol etmeyi içerir.
   • 3:00 pm – 4:00 pm Herkes işten veya okuldan eve gitmek istiyor. Muhtemelen zaman geçirmek için telefonlarını kontrol ediyorlardır.
   • 17:00 – 19:00  Okul ve işten sonra insanlar dinlenme fırsatı bulur. İnsanlar, yoldayken veya akşam yemeğinden hemen önce televizyonun önünde otururken telefonlarını kontrol etmeye başlayabilirler. Pek çok insan işten eve giderken veya akşam yemeği yerken tam ortasında (18:00) yerine, 17:00 civarında veya daha sonra 19:00’da yayınlamanın daha iyi olabileceğini unutmayın.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...