Connect with us

Ne Aramıştınız?

GENEL

2021’de Instagram Görüntü Boyutu ve Boyutları

2021’de Instagram Görüntü Boyutu ve Boyutları

Pek çok farklı gönderi seçeneğiyle, hangi Instagram görsel boyutunun ne zaman kullanılacağını bilmek zor. ” 1,91:1 ile 4:5 arasında bir en-boy oranıyla en az 1080 piksel genişlikten” biraz daha ayrıntılı bir kılavuz arıyorsanız, size yardımcı olabiliriz.

Instagram, görsel olarak çekici içerik merkezli bir platform olduğundan, gönderilerinize en iyi etkileşim şansını vermek istiyorsanız bu Instagram resim boyutu kılavuzunu kullanmak çok önemlidir.

Her gönderi türü için Instagram resim boyutu

Instagram için en iyi görsel boyutunu aradığınızda, her gönderi türü için ideal Instagram en boy oranının yanı sıra piksellere referanslar bulacaksınız. En boy oranı, genişliğin yüksekliğe oranını ifade eder. Örneğin, genişlik ve yükseklik aynı olduğu için kare bir görüntü 1:1 en boy oranına sahiptir. Bir manzara gönderisi için önerilen Instagram en boy oranı ise 16:9’dur.

Instagram görüntü boyutu, görüntünün çözünürlüğünü ifade eder – fotoğrafınızın yüksekliğindeki ve genişliğindeki piksel (px) sayısı. Örneğin, Instagram kare yazı boyutları 1080 x 1080 pikseldir ve bu da 1:1 en boy oranıdır.

Bunu düşünmenin daha kolay bir yolu: Instagram en boy oranı, gönderinizin şeklini (kare, dikey dikdörtgen veya yatay dikdörtgen) ifade ederken, resim boyutu resim dosyasının çözünürlüğünü/kalitesini ifade eder.

Instagram’ın çeşitli gönderi türleri olduğundan, Instagram için tek bir en iyi resim boyutu yoktur. İşte her gönderi türü için ideal resim boyutlarının bir dökümü.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...