Connect with us

Ne Aramıştınız?

İnstagram Takipçi Satın Al

2021’de Bilmeniz Gereken 29 Instagram İstatistikleri

2021’de Bilmeniz Gereken 29 Instagram İstatistikleri

1. Ocak 2020 itibariyle Instagram’da aylık yaklaşık 1 milyar aktif kullanıcı var. 

1 Milyar büyük bir rakam ve Instagram’ı Facebook’un ( 2,8 milyar ) arkasında, ancak Twitter ( 353 milyon “ulaşılabilir” bir kitleye sahip olan ) ve Pinterest ( 459 milyon ) dahil olmak üzere diğer birçok sosyal ağ sitesinin önünde konumlandırıyor .

Aşağıdaki Statista grafiğinde 2013’e kadar uzanan hızlı büyümeyi görebilirsiniz:

Kaynak: Statista

2. 500 milyon kişi günlük Instagram Hikayelerini kullanıyor.

Bu oldukça ilgi çekici bir özellik ve bunu kaçırmak istemezsiniz, özellikle de siteye her gün göz atan aynı sayıda kişi aynı zamanda Hikaye içeriklerine de göz atıyor.

3. Instagram Reklamları genellikle Facebook Reklamlarından daha pahalıdır … ama yine de buna değer

Ortalama TBM çünkü Birçok insan Instagram Ads’ten utangaç  olduğunu oldukça tutarlı, Facebook’ta olduğundan daha yüksektir. Yine de onları silmemelisiniz, çünkü Instagram’daki katılım oranları tavan yapıyor.

Hedef kitleniz Instagram’da olduğu sürece, ödediğinizin karşılığını alırsınız.

4. Instagram reklamcılığının potansiyel erişimi 928,5 milyondur .

Bu 928,5 milyonun çoğunluğu muhtemelen hedef kitlenizle uyumlu olmayacak olsa da, bu potansiyel erişim o kadar yüksektir ki, hedef kitlenizin önemli bir bölümünün içinde bulunabileceği neredeyse garanti edilir.

Instagram Kullanıcı İstatistikleri

5. Bazı Instagram kullanıcıları yüksek düzeyde harcanabilir gelire sahiptir.

Bana kalırsa, Instagram için sahip olduğumuz en önemli demografik bilgi bu: büyük bir kısmı cüzdanlarını açmaya ve kredi kartlarını basıp harcamaya hazır (ve yapabiliyor).

İşte buldukları:

  • Yılda 75 binden fazla kazananların %31’i Instagram’da
  • Yılda 50 bin ile 74 bin arasında kazananların %32’si Instagram’da
  • Yılda 30k ila 49k getiren kişilerin %32’si Instagram’da.

6. 18-29 yaş arası ABD’li yetişkinlerin %71’i  Instagram kullanıyor.

Şu anda, bu demografi çok sayıda pazarlamacının ve markanın çekmek için can attığı bir demografi ve platformdaki yaş grubunun açık çoğunluğu ile platform daha da fazla değer kazanıyor.

7. Instagram kullanıcılarının %63’ü uygulamayı günde en az bir kez kontrol ediyor ve %42’si uygulamayı aynı gün içinde birden çok kez açıyor.

Instagram kullanıcılarının çoğu, yüksek oranda etkileşimde bulunuyor ve uygulamayı düzenli olarak kontrol ediyor. Güçlü içeriğiniz varsa, onlara sürekli olarak ulaşmakta sorun yaşamamalısınız. Bu çalışma, yalnızca %16’sının uygulamayı haftada bir veya daha az açtığını buldu.

8. 2020 itibariyle, Instagram’ın hedef kitlesinin %52’si kadın , %48’i erkek olarak tanımlandı.

Instagram’ın geniş bir kitleye sahip olduğunu biliyoruz ve rakamlar uygulamanın hem erkeklere hem de kadınlara oldukça eşit şekilde hitap ettiğini söylüyor.

Bazı platformlar, ağırlıklı olarak bir nesile veya diğerine veya bir cinsiyete doğru eğilir. Örneğin Reddit, önemli ölçüde daha fazla erkek kullanıcıya sahipken, Pinterest genel olarak hala daha fazla kadın çekiyor (bu yavaş yavaş değişiyor olsa da).

9. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gençlerin yaklaşık %72’si Instagram kullanıyor

Bu, platformu gençler arasında en popüler geleneksel sosyal medya sitesi yapar.

Instagram’ı, gençlerin %69’unun kullandığı Snapchat ve gençlerin yalnızca %51’inin kullandığı Facebook takip ediyor. Birçok marka genç nesillerle bağlantı kurmak için daha güvenilir yollar aradığından, bu güçlü bir fırsat.

Instagram Kullanım İstatistikleri

Instagram büyük bir etkileşim gücü merkezidir ve bunun nedeni kısmen Instagram’daki kullanıcıların diğer platformlarda olduğundan daha fazla markalarla etkileşim kurmaya istekli olmalarıdır.

Bu istatistikler bunu kanıtlıyor.

10. 130 milyondan fazla kullanıcı , aylık olarak alışveriş gönderileriyle etkileşime giriyor.

İnsanlar alışveriş gönderileriyle (artık alışveriş Hikayeleri de dahil olmak üzere) kolayca etkileşim kuruyor ve bu özelliğin hem ürün farkındalığını hem de satışları artırmada yararlı olduğunu kanıtlıyor.

Kullanıcılar uygulamadan hiç çıkmadan yerel olarak alışveriş yapabildiğinden, bu, fiziksel, somut ürünler satıp satmadığınızı test etmek için bir şeydir.

11. Tüm Instagram hesaplarının yarısından fazlası Keşfet bölümüne ayda en az bir kez göz atıyor .

Instagram keşfedin sayfa kullanıcıların zaten aşağıdaki ile eşleşmeyen tarafından oluşturulan yeni içerik bulma, (algoritma tarafından belirlenen), ilgi alanlarına dayalı içeriğini görüntüleyebilir Instagram üzerinde keşif odaklı sekmesidir. Erişiminizi genişletmek için ilgili hashtag’leri kullanarak bundan yararlanın.

12. Ticari hesaplar için ortalama gönderi etkileşimi yaklaşık %0,96 veya 100 takipçide 1’dir .

Bu kendi başına çok fazla görünmüyor. anladım. Ancak bunu Facebook ve Twitter’ın gördüğü %0,1’den daha azıyla karşılaştırın ve kıyaslandığında çok daha iyi görünüyor. Instagram gerçekten bir etkileşim merkezidir. %23’ü hatırlıyor musun?

13. Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zaman 08:00 – 12:00 PST

İyi sıralama. Bu karmaşık, ama yine de önemli, bu yüzden onu gündeme getirmek istiyoruz.

Organik olarak gönderi yayınlamak için en iyi zamanlar, büyük ölçüde bireysel işinize, saat diliminize ve ulaşmak istediğiniz hedef kitleye bağlıdır.

Hootsuite’in sosyal medya ekibi, Instagram’da paylaşım yapma geçmişlerinin tamamını analiz etti ve paylaşım yapmak için en iyi zamanın hafta içi 08:00-12:00 PST veya 4-5PM PST olduğunu buldu.

14. Kullanıcıların %81’i platformu ürün ve hizmetleri araştırmak için kullandığını söylüyor.

Bu nedenle Instagram’da değilseniz, güçlü satış fırsatlarını kaçırıyor olabilirsiniz.

15. 2020’de kullanıcılar , 2019’a göre 4 dakikalık bir artış olan platformda günde ortalama 30 dakika geçirdi .

COVID-19 pandemisi nedeniyle evde kalan daha fazla insanın büyüme oranlarını bu kadar dramatik bir şekilde artırması muhtemeldir.

16. Kullanıcıların %90’ı Instagram’da en az bir markayı takip ediyor .

Çoğu Instagram kullanıcısı Instagram’da en az bir markayı takip eder; bu kullanıcıların çok büyük bir kısmı daha fazlasını takip ediyor. Sanırım takip ettiğim toplam hesapların yaklaşık %5’ini oluşturan yaklaşık 15 markayı takip ediyorum.

17. ABD’li Pazarlamacılar , influencer bütçelerinin yaklaşık %69’unu Instagram’a harcıyor .

Bu, diğer tüm ağlardan önemli ölçüde daha fazladır ve Instagram’ı etkileyiciler için en faydalı platform haline getirir.

Markaların influencer bütçelerinin %11’ini harcadığı ikinci en popüler ağın YouTube olduğunu unutmayın.

18. Moda alışverişçilerinin %55’i bir influencer’ın gönderisine dayanarak en az bir satın alma işlemi yaptığından, bu açıkça etkilidir .

Instagram’da, feed’inizdeki ve Hikayeler içeriğinizdeki ürünleri etiketlemenize olanak tanıyan satış özellikleri bu konuda yardımcı olabilir ve size inanılmaz bir görünürlük sağlar. Alışveriş özellikleri, platformda satışları etkili bir şekilde artırabilir. Instagram alışveriş özelliklerini nasıl yükselteceğinizi buradan görebilirsiniz .

 

19. Markalar ayda ortalama 27.9x paylaşım yapıyor. 

Bu, neredeyse her gün paylaşımda bulunmanız ve muhtemelen en düşük erişim ve etkileşim sağlayan günleri atlamanız gerektiği anlamına gelir  .

Ne de olsa alakalı kalmak için sürekli olarak gönderi paylaşmalısınız.

20. 11, hashtag kullanımı için sihirli sayıdır.

Bunu Google’a yazarsanız, insanlara ideal hashtag kullanımının 8 ile 14 arasında olduğunu söyleyen çok sayıda çelişkili azınlık verisi var .

Bununla birlikte, birkaç vaka çalışması, 11’e sihirli sayı olarak işaret eder ve sayı olarak 11’e çıktıkça her hashtag ile etkileşimin arttığını, ancak daha sonra azaldığını gösterir.

 

21. Instagram, herhangi bir uygulamanın en çok 4. kullanıcısına sahiptir.

Bu göz ardı edilecek bir şey değil,  özellikle de ortalama olarak kullanıcılar platformu düzenli olarak kontrol ettiğinden ve keyif aldıkları içerikle etkileşim kurduğundan.

22. Instagram kullanıcılarının tahmini %75’i bir noktada en az bir reklam için harekete geçecek .

Gerçekten sonuç veriyorlarsa ve yüksek değerli kitlelerle bağlantı kurmanıza yardımcı oluyorlarsa, maliyetleri daha yüksek olduğu için kampanyaları göz ardı etmeyin.

En iyi sonuçları elde etmek için, belirli hedef kitleniz için neyin işe yaradığını görmek üzere farklı CTA’ları test edin ve genel olarak bölünmüş test yaptığınızdan emin olun.

Instagram Hikaye İstatistikleri

Etrafında bir yol yok; Hikayeleri kullanıyor olmanız gerekir. İşte neden.

23. İnsanların %50’si , ürünü veya hizmeti Hikayelerde gördükten sonra platform dışında bir satın alma işlemi gerçekleştirmiştir.

Yalnızca bu özellikle, özellikle de artık Hikayeler için kullanılabilen Alışveriş etiketleriyle büyük bir satış potansiyeli var.

24. Hikaye Reklamları, reklam hatırlanabilirliğini, satın alma amacını, mesaj ilişkilendirmesini ve TO’yu artırır .

Vaka çalışmaları Bol bir de dahil olmak üzere, bu yedeklemek  Gap kampanyası  bir sonuçlandı reklam hatırlama 17 noktalı lift , bir mesaj birlikte 4 noktalı lift ve % 73 daha yüksek TO önceki Instagram kampanyaları beslemek daha.

25. Mobil çekim Stories reklamları, stüdyo çekim reklamlarından  %63 oranında daha iyi performans gösteriyor .

Mobil çekim içeriği, bir reklam kampanyası olmasına rağmen organik ve özgün görünüyor. Bu resimler ve videolar UGC’ye benziyor, bu nedenle Hikaye Reklamlarında son derece etkili olmalarının bir nedeni de bu. Bundan yararlandığınızdan emin olun.

 

26. Hikayeler CTA düğmesine dikkat çeken reklamlar , zamanın %89’unda daha fazla sonuç getirir .

Tüm Hikaye Reklamları, içeriklerine her zaman yararlanmanız gereken bir “tıklamak için yukarı kaydır” düğmesi ekleme seçeneğine sahiptir. CTA düğmesine kasıtlı olarak dikkat çeken tasarımlar oluşturmak için zaman ayırdığınızda, daha fazla tıklama görmeyi bekleyebilirsiniz.

Instagram İşletme İstatistikleri

Facebook Reklamları hala tüm dikkati çekiyor, ancak Instagram yerleşimleri açıkça kendi (ve daha fazlasını) tutabilir.

27. Instagram işletme hesapları , aylık takipçilerde ortalama %1,46 civarında bir büyüme görüyor .

Yavaş ve istikrarlı bir şekilde yarışı kazanır ve momentumun anahtar olduğunu unutmayın.

28. B2B karar vericilerinin % 36,2’si yeni ürünleri keşfetmek ve araştırmak için Instagram’ı kullanıyor.

Bu, onu dikkate değer olan LinkedIn’in önüne koyuyor ve Instagram’ın etkili bir B2B platformu olmadığı anlayışına aykırı.

 

29. Instagram’daki ticari hesaplar günde ortalama bir paylaşım yapıyor .

Bu çok fazla içerik olduğundan, içerik takviminizin dolu olduğundan emin olmak için bir sosyal medya planlama ve yayınlama aracı ( Hootsuite gibi ) kullandığınızdan emin olun!

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle

You May Also Like

İnstagram Takipçi Satın Al

Daha Fazla Instagram Takipçisi Nasıl Elde Edilir (Şimdi Kullanabileceğiniz 21 İpuçları ve Püf Noktaları) İster tek kişilik bir şirket kurmuş olun, ister 100 kişilik...

GENEL

Takipçilerinize Instagram biyografi bağlantınızı tıklamaları için bir neden verin Sizin Instagram biyo bağlantı tüm Instagram hesabına sadece tıklanabilir bağlantıdır. Bu, takipçilerinizi sitenize çekmek için altın bir gayrimenkuldür...

İnstagram

Instagram’da Daha Önce Beğenilen Fotoğraf ve Video Gönderilerini Nasıl Görebilirsiniz? Çoğu büyük sosyal ağ , kullanıcıların hangi gönderileri beğendiklerini bulmasını oldukça kolaylaştırır. Instagram’da yok. Instagram’da, herhangi bir fotoğraf...

GENEL

İnstagram hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı nasıl eklenir? Bir Instagram Hikayesine yukarı kaydırma bağlantısı eklemek zor değil, ancak bir püf noktası var: Bir Instagram işletme...